BÜ Artık İmrenilen Bir Üniversite Konumunda

Başer, 'Üniversiteleri yasama ve yürütme ve yargıya yön veren ve şehrin kimliğinin oluşmasında önemli bir değer olarak görüyoruz.'
Yayınlanma tarihi: 01 Ekim 2015, Perşembe günü, saat: 10:05

Bozok Üniversitesinin 2015-2016 Akademik Yılı açılışında bir konuşma yapan Ak Parti Yozgat Milletvekili Av. Yusuf Başer, yeni eğitim öğretim yılının başta Bozok Üniversitesi olmak üzere tüm eğitim camiası hayırlı olması temenni ederek şunları kaydetti: “Üniversiteler eleştirel aklın özgür düşüncenin ve tüm fikirlerin özgürce ifade edildiği ve bu ifadelerin neticesinde de kavganın olmadığı, huzurun olduğu fikir mücadelelerinin yapıldığı mekanlardır. Üniversitelerimizin her geçen gün özgür olmasını eleştirel aklın biraz daha gelişmesini ve gelecek kuşaklara güçlü Türkiye bırakma ideali temeli, olduğunu düşünüyoruz. Üniversiteleri yasama ve yürütme ve yargıya yön veren ve şehrin kimliğinin oluşmasında önemli bir değer olarak görüyoruz.

Bozok Üniversitesi’nin kurulduğu dönemdeki emsal üniversiteler arasında öğrenci sayısı altyapı ve fiziki mekanları ile çok daha ileri de olduğunu belirten Milletvekili Başer, Bozok Üniversitesi’nin kurulan emsal üniversiteler arasında imrenilen bir üniversite haline dönüştüğünü sözlerine ekledi.

Etiketler: yusuf başer   ak parti   yozgat   milletvekili  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki