Bozok Üniversitesi 10. Bahar şenlikleri ve mezuniyet töreni etkinlikleri kapsamında Türk Pop Müziği’nin sevilen sanatçısı Rafet El Roman’ın verdiği muhteşem konserle sona erdi.

Öğrencilerin mezuniyet sevincini taçlandırdığı dev konsere, Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kadir Özköse ve Prof. Dr. Şenol Akın, fakülte dekanları, il müdürleri öğretim elemanları ve çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.

Sesi, farklı yorumu ile müzik severleri kendine hayran bırakan Rafet El Roman’ı çok daha yakından izleyip, dinleme fırsatı bulan öğrenciler birbirinden güzel şarkılara eşlik ederek coşkunun zirveye tırmanmasına yardımcı oldu. El Roman kendisini dinlemeye gelen binlerce üniversite gençliğine unutulmaz bir gece yaşattı. Sınavlarla geçen yoğun bir akademik dönemin stresini ve yorgunluğunu üzerlerinden atan öğrenciler karnaval havasında geçen bahar şenliğinin keyfini doyasıya çıkardılar.

Konser sırasında Feyza Doğangönül isimli minik kız çocuğunun Rafet El Roman’ın şarkılarına  eşlik etmesi beğeni topladı.

Konser sonunda Rektör Karacabey günün anısına Rafet El Romana çiçek ve plaket takdim etti. Öğrencilere seslenen Rektör Karacabey; “10.Bahar Şenliklerimiz ve Mezuniyet Törenimiz büyük bir coşku içerisinde geçti. Etkinliklerimizi bugünde Rafet El Roman Konseri ile taçlandırdık. Sizler her şeyin en iyisi ve en güzeline layıksınız. Bizler üniversite yönetimi olarak sizleri her zaman mutlu ve memnun etmeye çalışıyoruz. Türk Pop müziğinin sevilen sanatçısı Rafet El Roman’a sizler ve şahsım adına çok teşekkür ediyorum” dedi.