Bozok Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğretim üyeleri tarafından hazırlanan Mandacılık Yozgat’ta Marka Haline Geliyor (Yozgat İli Manda Yetiştiriciliğinde Verimlilik, Süt Hijyeni ve Kalitesini Artırma (96.800,00 TL), Yozgat İli Yerköy İlçesi Modern Meyve Yetiştiriciliği (131.200,00 TL) ve Yozgat Şefaatli İlçesi Modern Bağ Tesisi (101.600,00 TL) projeleri 2017/2018 yılında Yozgat ilinde uygulanacak.

İmza töreninde konuşan KOP İdaresi Başkanı İhsan Bostancı “2017 Yılı KOP TEYAP Mali Destek Programı kapsamında çıkılan ilanda, 144 proje başvurusundan 52 proje kabul edilmiştir. 52 projeye toplam ödeneği 5.531,00 TL’dir. Yozgat ilinde 7 proje kabul edilmiş olup, Bozok Üniversitesi Ziraat Fakültesi tarafından hazırlanarak kabul edilen 3 proje için emeği geçenlere teşekkür ederek, bölge için hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.

Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey’de, Ziraat Fakültesi ile KOP İdaresi Başkanlığı arasında ilk defa gerçekleştirilen, bölge için oldukça önem arz eden modern meyveciliğin, modern bağcılığın ve ilimizde marka haline gelen manda yetiştiriciliğinin gelişmesi adına umut verici bu projelerin büyük yararlar sağlayacağını belirterek, bu projede emeği geçen araştırmacılara teşekkür ederek başta Yozgat olmak üzere Türk tarımına, üreticisine hayırlı olmasını diledi.