Bozok Üniversitesi'nde “Okul Öncesinden 12. Sınıfa Eğitim Uygulamaları ve Ortamları” konulu konferans verildi.

Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde Matematik Kulübü tarafından düzenlenen konferansa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Akın, fakülte dekanları, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Programın açılış konuşmasını Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Tayyip Duman yaptı. Eğitim-öğretim programlarının dört temel unsurunun olduğunu belirten Prof. Dr. Duman; “Bu unsurlar amaç, içerik, öğrenme öğretme süreci ve değerlendirmedir. Öğrencilerimiz bu 4 temel unsur üzerinden ele alındığında niçin öğrenmeliyiz, ne amaç ile kazanımlar nelerdir ve işin mutfağı olarak tanımladığımız eğitim durumu gibi soruların cevaplarını aramaktadır. İşin mutfağı olan ve öğrencilere eğitim-öğretim davranışlarının kazandırıldığı unsuru bu konferans ile daha iyi anlayacağınız kanaatindeyim.” dedi.

Açılış konuşmasının ardından Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi öğretim üyeleri Doç. Dr. Fatma Çelik Kayapınar ve Yrd. Doç. Dr. Behsat Savaş “Okul Öncesinden 12.Sınıfa Eğitim Uygulamaları ve Ortamları” konulu konferansı Amerika Birleşik Devletleri OHİO Üniversitesi üzerinden örneklerle dinleyicilere anlattı.