Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, fiziki ve genel şartlarının iyileştirilmesinden sonra modern bir görünüme kavuşturulan atölyelerde incelemelerde bulundu.

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Zeki Mut ve bölüm hocalarından bilgiler alan Rektör Karacabey, öğrenciler tarafından yapılan el emeği göz nuru ürünlerin yer aldığı stantları eşi Beyza Karacabey ile gezdi. 

Konuya ilişkin açıklama yapan Rektör Karacabey: “Üniversitemiz Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu birçok alanda özellikle de geleneksel el sanatlarında güzel üretimler yapıyor. Bozok Üniversitesi olarak öğrencilerimizin daha güzel çalışmalar yapmaları ve üniversitemizi tanıtıcı ürünler çıkartmaları için elimizden gelen desteği sağlamaktayız. Geleneksel el sanatlarında üniversite öğrencilerimizi olduğu kadar şehrimizden bu yönde arzusu ve kabiliyeti olanları da yetiştirmeyi düşünüyoruz. Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulumuz sadece öğrenciye hizmet vermiyor. Aynı zamanda Yozgat halkına da hizmet veriyor.” dedi.

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun Yozgat kültürünü tanıtılması anlamında da önemli işler yaptığını belirten Rektör Karacabey, bu bölümün işlerlik kazanmasında emeği geçen öğretim elemanları ve öğrencilerine  teşekkür ederek başarı dileklerinde bulundu.

İncelemelerin ardından Rektör Karacabey, eşi Beyza Karacabey, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu yönetimi ve öğrenciler birlikte pasta kesti. Ziyaret anısına Rektör Karacabey’e çeşitli hediyeler takdim edildi.