Rıza Kayaalp Spor Salonu’nda oynanan maçı İstanbul bölgesinden Hasan Kılıç ve Ö. Kaan Çınar yönetti. Ankara bölgesinden Ali Şahin’in gözlemci olarak görev yaptığı karşılaşmayı kırmızı siyahlı ekibimiz 20-18 kazandı.

Özellikle taraftarının desteğini alan Bozokspor Nilüfer Belediyespor karşısında aldığı galibiyetle puanını 16’ya getirdi ve 7.sıraya yükseldi.

TARAFTARLA PAYLAŞTILAR
Yozgat Bozokspor’da Sırp kaleci Aleksandar Pejcinovic galibiyette önemli rol oynarken, yaptığı kurtarışlarla dikkat çeken isim oldu. Karşılaşmanın ilk dakikalarından itibaren iki takımda bir birini tartmaya çalıştı.

Maçın ilk 5 dakikası golsüz geçilirken, ilerleyen dakikalarda temsilcimiz taraftar desteğiyle oyuna ağırlığını koydu. Maçta üstünlüğü eline alan temsilcimiz, 10’uncu dakikayı 4-3 önde kapattı. Dengeli giden maçın 15’inci dakikası ekibimizin 6-5 üstünlüğü ile geçildi. Konuk ekip agresif savunma ile ataklara karşı gelirken 20’nci dakika 7-6, 25’inci dakika 9-8 ekimizin üstünlüğü ile geçildi. İlk yarı ekibimizin 11-9 üstünlüğü ile tamamlandı.

Karşılaşmanın ikinci yarısına kırmızı siyahlı ekibimiz hızlı başladı. Rakibine üstünlüğünü kabul ettiren temsilcimiz farkı attırmayı başardı. 35’inci dakika 12-9 ile geçilirken, 40’ıncı dakikadan sonra temsilcimiz ağırlığını gösterdi. 50. dakika 17-13 skorla temsilcimizin üstünlüğü ile geçerken, 55. dakikada 18-15’lik skor çıktı. Karşılaşmanın son 5 dakikası oldukça heyecanlı geçti. Son saniyelere 19-18 ile girildi. Temsilcimiz son atakta golü buldu ve skoru 20-18 yaptı.

Yozgat Bozokspor, galibiyet coşkusunu taraftarlarıyla paylaştı. Taraftarlar takımı tribüne çağırarak galibiyeti kutladı. Maçın kazanılmasında önemli pay sahibi olan Sırp kaleci Aleksandar Pejcinovic taraftarlara üçlü çektirdi.