Hentbol Erkekler Süper Ligi’nin yeni temsilcilerinden Yozgat Bozokspor, konuk ettiği ligin tecrübeli ekiplerinden BB Ankaraspor’u da 29-25 yenerek, 3’te 3 yaptı.

Yozgat Rıza Kayaalp Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmayı Yozgat valisi Kemal Yurtnaç da izledi. Oyuna iyi başlayan taraf konuk BB Ankaraspor oldu. İlk yarının önemli bölümünde skor olarak geride kalan Yozgat Bozokspor, ilk yarının sonlarına doğru atağa kalktı ve ilk yarıyı 14-14 tamamladı.

İkinci yarıda oyuna ağırlığını koyan Yozgat Bozokspor, rakibiyle başa baş mücadele etti. Maçın sonlarına doğru kırmızı siyahlı ekip yeniden toparlanıp, aradaki farkı açmaya başladı ve sahadan 29-25 galibiyetle ayrıldı.

Yozgat Bozokspor’un gollerini Ömer 4, Cevit 4, Özkan 2, Gencay 1, Barış 5, Yakup 1, Goran 5, Tomislav 5, Jovan 2 kaydetti. Konuk takımın golleri ise Efe 2, Eldar 2, Özgür 3, Pavel 2, Pavlo 2, Burak 3, Alican 6, İbrahim 5 attı.

Yozgat Bozokspor’dan Ömer, Cavit, Özkan, Gencay, Recep 2 dakikaka cezası aldı, Ömer, Barış ve Tomislav sarıkart gördü. BB Ankaraspor ise Alican ve İbrahim 2 dakika cezası aldı, Alican ve Cemal ise sarıkart gördü.

İYİ OYNADIK
Maç sonunda değerlendirme yapan Antrenör Adem Kızılay, "İyi bir maç oldu. Rakibimiz geçen sezon şampiyonluk mücadelesi vermiş güçlü bir ekip. Zorlu geçen bir mücadele sonunda kazanmış olmaktan dolayı mutluyuz" dedi.

Haber: Seyfi Çelikkaya