Hentbol Süper Ligi’nde haftanın en önemli maçında Yozgat Bozokspor, lider Beşiktaş Mogaz ile Rıza Kayaalp Spor Salonu’nda karşı karşıya geldi.

Yozgat Bozokspor ligin yenilgisiz lideri Beşiktaş Mogaz’ı elinden kaçırdı. İlk bölümlerini çok iyi oynayıp, bir ara farkı 3 sayıya kadar çıkartan, 2 bin’e yakın taraftarının desteği arkasına alarak tempolu bir oyun oynayan ekibimiz buna rağmen ilk yarıyı 14-15 geride kapattı. İkinci yarının başlarında Beşiktaş’ın hızlı ataklarına cevap veremeyerek sahadan 31-28 yenik ayrılan ekibimiz sonuca rağmen hem mücadelesi hem de oyunu ile büyük alkış topladı.

Türk hentbolünün son yıllarına damga vuran, Avrupa’da Türkiye’yi en iyi şekilde temsil eden Beşiktaş’a ligdeki ilk yenilgisini tattırmak için sahaya çıkan ekibimiz maçın ilk bölümlerinde oldukça etkili oldu. Kaptan Ömer ve Cavit’in sayıları, kaleci Alex’in yaptığı kritik kurtarışlarla ilk 20 dakikayı 3 sayı farkla önde geçen ekibimiz sonraki dakikalarda rakibin hızlı ataklarda bulduğu gollerle ilk yarıyı 14-15 geride kapattı.

Rıza Kayaalp Spor Salonu’nu dolduran 2 bin’e yakın seyircisinin büyük desteğini alan, maçın bazı bölümlerinde rakibine zor anlar yaşatan Bozokspor, hakemin verdiği 3 net yanlış karara rağmen ikinci yarıya da çok istekli başladı. Ancak kişisel hatalar ve basit top kayıplarını iyi değerlendiren Beşiktaş ikinci yarının ilk 4 dakikasında farkı 4’e kadar çıkarsa da Bozokspor geri dönmeyi başardı.

Skor 25-25 iken 3 ataktan eli boş dönen ve kalesinde golleri gören ekibimiz maçın son bölümlerinde 5’e çıkan farkı 3’e kadar indirse de süre yeterli olmadı.

Devre arasında iki takım taraftarının arasında yaşanılan küçük gerginliğe rağmen hem saha dışında hem de saha içinde oldukça centilmence geçen maçı Beşiktaş 31-28 kazanarak yenilgisiz liderliğini sürdürmeyi başardı. Yozgat Bozokspor ise Aziziye yenilgisinin ardından üstüste ikince kez sahadan mağlup ayrılarak Avrupa Kupalarına gitme yolunda ağır bir yara daha almış oldu. Maçın bitimiyle birlikte her iki takım taraftarı da takımlarını tribünlere çağırarak alkışladılar.