Bozoknağme'ye TYB'den Ödül

Türkiye Yazarlar Birliği'nin (TYB) 2015 yılı Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları Ödülleri'nde S. Burhanettin Kapusuzoğlu'nun kitabı Bozoknağme, şehir kitapları ödülünü aldı.
Yayınlanma tarihi: 04 Ocak 2016, Pazartesi günü, saat: 09:28

Türkiye Yazarlar Birliği'nin (TYB) '2015 yılı Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları Ödülleri'nde S. Burhanettin Kapusuzoğlu'nun kitabı Bozoknağme (Dem Bu Demdir-Yozgat’a Güzelleme) ile, şehir kitapları ödülünü aldı.

Türkiye Yazarlar Birliği'nin (TYB) '2015 yılı Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları Ödülleri', birlik genel merkezinde düzenlenen basın toplantısıyla kamuoyuna duyuruldu.

TYB’nin merakla beklenen ödülü hikâye dalında İnatçı Leke kitabıyla Handan Acar Yıldız’a, şiir dalında Derkenar Şiir kitabıyla İrfan Çevik’e, roman dalında Yasemin Karahüseyin’in Zan isimli kitabına, deneme dalında ise edebiyat araştırmacısı Hasan Akay’ın Ehlidildeniz kitabına verildi. Yılın dergisinin İtibar olarak belirlendiği TYB listesinde sinema dalında ise Emre Konuk'un Çırak filmi değer görüldü. TYB’nin 'Üstün Hizmet' ödülü ise bu yıl Prof. Dr. Yılmaz Özakpınar, şair Bahattin Karakoç ve kültür adamı Nuri Gürgür’e verildi. 

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 7 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki