Her yıl 18 - 24 Mart tarihleri arasında kutlanan Yaşlılara Saygı Haftası dolayısıyla Bozok Üniversitesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Yaşlı Bakımı bölümü öğrencileri tarafından Alpaslan Türkeş Huzurevi’nde kalan yaşlılara moral ve eğlence günü düzenlendi.

Yaşlıları anmak, onların yalnız olmadığını ve her zaman yanlarında olduklarını hatırlatmak için Alpaslan Türkeş Huzurevi’nde bir dizi etkinlik düzenleyen öğrenciler yaşlıların hoş vakit geçirmelerini sağladı. Öğrenciler etkinlikte gerçekleştirdikleri tiyatro, skeç ve halk oyunu gösterileriyle huzurevi sakinlerinin farklı bir gün yaşamalarını sağladı. Kimi zaman neşelenen kimi zaman hüzünlenen huzurevi sakinleri gönüllerince eğlendiler. 

Huzurevi sakinleri, “Öğrenciler etkinlik yaptı, çok memnunuz. Allah işlerini rast getirsin, emeklerini zayi etmesin. Bu hafta Yaşlılar Haftası, gençler geliyor, halimizi hatırımızı soruyor, biz çok mutluyuz.” diyerek memnuniyetlerini ifade etti.  

Bozok Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Nihal İnandıklıoğlu yaptığı açıklamada, “Etkinliğimizin amacı Yaşlılar Haftası’nda yaşlılarımızı yalnız bırakmamak, onları mutlu etmek. Öğrencilerimizle birlikte yaşlılarımızın hem haftalarını kutladık hem de güzel bir gün geçirmeleri için etkinlikler düzenledik" dedi.