Türkiye’yi bölmek, parçalamak için birçok oyunu oynayan, son olarak kardeşi kardeşe düşürmek için çaba içerisine giren şer odaklarına karşı en önemli çağrıyı Bozok Üniversitesi öğrencilerinden Kürt öğrenci yaptı.

Bozok Üniversitesi’ni karıştırmak, öğrencileri birbirine düşürmek için çaba içerisine giren ve Kürt öğrencilere Ülkücüler tarafından baskı yapıldığına yönelik yalan ve mesnetsiz açıklamalara yanıt veren Kürt kökenli öğrenci Mehmet Şahin Çiftçi; “Bozok Üniversitesinde en diğer ülkücü kardeşlerim olmak suretiyle hiçbir ideolojik grup tarafından Kürtlere yalnızca Kürt oldukları için bir yaptırımı olmamıştır. Yapılan bu karalama kampanyasına hepimiz duyarlı olalım” dedi.

Bozok Üniversitesi Kampus alanında basın açıklaması yapan Mehmet Şahin Çiftçi adlı Kürt kökenli öğrenci, öğrencileri birbirine düşürmek isteyen şer odaklarına bir anlamda yanıt verdi. Okulda yaşanılan talihsiz olayları görmekten kaynaklı duyduğu üzüntüyü dile getiren ve herhangi bir gruba, siyasi oluşuma üye olmadığını üzerine basa basa belirten Çiftçi, şu açıklamaları yaptı: “Gönül isterdi ki geçtiğimiz hafta malum üzücü olaylar gerçekleşmeseydi ve biz de burada bu konuşmaları yapmasaydık. Bugün burada herhangi bir siyasi oluşum, dernek ve topluluğa üye olmayan bir kardeşiniz olarak kendi gözlemlerini sizlerle paylaşmak istiyorum. Bilindiği gibi şu an küçük bir yanılgı var. Ben bunun düzelmesini canı gönülden istiyorum. Çünkü ne yaşadığımız kent de ne de güzel üniversitemiz de, herhangi bir öğrenci arkadaşım ne etnik kökeninden ne dininde ve de dilinden kaynaklı kimse tarafından ayrım ya da dışlanma gibi bir durumla karşılaşması söz konusu değildir. Bizler bu vatanın birer evladı olarak bu devletin eğitimcilerinden eğitim alıyorsak hekimlarinde tedavi oluyorsak polisi ve askeri tarafından korunuyorsak her zaman bu vatanın faydasına olacak işler yapmak zorundayız.”

Bu ülke üzerinde oynanan oyunlara fırsat verilmemesi temennisinde bulunan Çiftçi, “Bu ülke Türkü- Kürdü, Lazı-Çerkezi, Alevisi Sünnisi hepimizin ve bundan 100 yıl önceki bu zaman içinder dedelerimiz omuz omuza verip bize bu toprakları emanet ettiler. Bu nedenle tek bayrak altında tek millet olarak emanetimize sahip çıkalım ve diğerlarını sevindirmeyelim. Rabbim bu vatanın dirliğini ve birliğini bozmasın. Ben Kürt’üm. Bozok Üniversitesinde en diğer ülkücü kardeşlerim olmak suretiyle hiçbir ideolojik grup tarafından Kürtlere yalnızca Kürt oldukları için bir yaptırımı olmamıştır. Yapılan bu karalama kampanyasına hepimiz duyarlı olalım” diyerek açıklamalarını tamamladı.