Bozok Üniversitesi, Bozok Gençlik Kulübü tarafınca öğrencileri kariyer fırsatları konusunda bilinçlendirmek, farkındalık oluşturmak ve en uygun kariyer hedefi belirlemek amacıyla “Kariyer Sohbetleri” konulu konferans düzenlendi. Yapımcı ve yönetmen Hasan Yıldız’ın katılımıyla Bozok Üniversitesi, Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konferansa, Rektör Prof. Dr. Tamer Uçar, Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Şahin Kılıçaslan Üniversite akademik ve idari personeli ile çok sayıda öğrenci katıldı. 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla start alan program Hasan Yıldız’ın “Kariyer Sohbetleri” konulu konferansı ile devam etti. Yıldız konuşmasında Yozgat’ın kendi kariyeri açısından önemli bir yere sahip olduğuna dikkat çekerek iş hayatındaki ilk maddi kazancı Yozgat’ta edindiğini sözlerine ekledi. Başarıya giden ilk ve tek adımın kişinin kendine inanmasından geçtiğini belirten Yıldız, iyi bir kariyer edinmek için doğru ve sağlam adımlar atılması gerektiğinin altını çizdi. 

Samimiyet, eşitlikçilik, küçümsememek, egoları yontmak, emek ve iş ahlakı gibi kriterlerin başarı ve kariyerin yapı taşlarını oluşturduğuna değinen Yıldız, öğrencilerimizin iş hayatlarında ve iş ahlakı konusunda kesinlikle çizgilerinden ödün vermemeleri noktasında uyarılarda bulundu. Daha yolun başındayız sloganı ile sözlerine son veren konuşmacı Hasan Yıldız, öğrencilerimize her daim aranılan insan olmaları noktasında tavsiyelerde bulundu.

Medya dünyasında tamamen kendi üslup ve prensipleri ile tamamen özgün fikirleri ile projeler hazırlayan yaptığı tüm projeleri farklı alanlarda ödüle layık görülen Yıldız, son olarak tamamen kendi fikri olan, TRT Okul kanalında yayınlanan “Kripteks” yarışması ile izleyicileri ekran başına kitlemişti.

Seminer sonunda katılımcılara sertifikalarını dağıtan Yıldız, gideceği yönü olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez derler. Biz gençlerimize rüzgar olmak değil, onların yelkenlerini hangi yöne çevirmeleri gerektiğini anlatıyoruz dedi.

Konferansın sonunda konuşan Rektör Prof. Dr. Tamer Uçar  “Öğrencilerimizin mezuniyet sonrası iş hayatına daha kolay adaptasyon sağlaması, iş gücü piyasası hakkında bilgiler edinmeleri ve nasıl bir kariyer planlaması yapmaları gerektiğine yönelik bilgiler edinmesi amaçlı bu tür etkinlikleri önemsediklerine dikkat çekerek, Yapımcı ve yönetmen Hasan Yıldız’a bu konuda sağlamış olduğu katkılar adına  plaket takdim etti.