Bozok Üniversitesinde Cumhuriyet Turnuvası Başladı

Bozok Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından organize edilen Cumhuriyet Turnuvası, Fakülte ve Meslek Yüksekokulları arasında düzenlenen futbol müsabakaları ile başladı.
Yayınlanma tarihi: 22 Ekim 2015, Perşembe günü, saat: 10:02

Bozok Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından organize edilen Cumhuriyet Turnuvası, Fakülte ve Meslek Yüksekokulları arasında düzenlenen futbol müsabakaları ile başladı. 

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey’in Eğitim Fakültesi ile Fen Edebiyat Fakültesi arasında oynanan müsabakanın başlama vuruşunu yaptığı turnuvanın açılışına; Üniversite Genel Sekreter Vekili Yrd. Doç. Dr. Güsamettin Erdoğan,  Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Zümriye Demirel ile öğrenciler katıldı.

Eğitim, Fen Edebiyat, İktisadi İdari Bilimler, Mühendislik-Mimarlık, Tarım ve Doğa Bilimleri Fakülteleri ile Yozgat Meslek, Sağlık Yüksek, Sağlık Hizmetleri, Yerköy Adalet ve Sorgun Meslek Yüksekokulu olmak üzere 10 takımın iştiraki ile gerçekleştirilen müsabakalar eleme usulü oynanacak. Müsabakalarda başarılı ola takımlar her maç sonrası bir üst tura çıkacak, yarı final ve final maçları ile şampiyon belirlenecek. 

Cumhuriyet Turnuvası kapsamında düzenlenen futbol müsabakalarına ilişkin bir açıklama yapan Rektör Karacabey, Üniversite öğrencileri başta olmak üzere akademik ve idari kadrolarda görev yapan personeller arasındaki sosyal bağı kuvvetlendirmek ve spora teşvik etmek amacıyla böyle bir turnuva düzenlediklerini söyledi.

Turnuvaya ilk olarak Fakülte ve Meslek Yüksekokulları arasında futbol müsabakaları ile başladıklarını belirten Prof. Dr. Karacabey, "İlerleyen günlerde basketbol, voleybol ve masa tenisi müsabakalarımız olacak. Akademik ve idari personellerimiz arasında da halı saha futbol müsabakası düzenlemeyi düşünüyoruz. Bugün başlattığımız müsabakalardaki amacımız öğrencilerimizin moral ve motivasyonlarını artırmaktır.  Sosyal,  kültürel ve sportif etkinliklerimiz akademik yıl boyunca devam edecektir. Üniversite olarak her konuda olduğu gibi sportif etkinliklere de büyük önem veriyoruz. Bu vesileyle müsabakaların dostluk ve dayanışma içerisinde geçmesi dileğiyle müsabakalara katılan tüm takımlarımıza ve sporcularımıza başarılar diliyorum." dedi.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 7 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki