Bozok Üniversitesi Üsküp Fuarında

Bozok Üniversitesi yurtdışında düzenlenen Üniversite Tanıtım Fuarlarına katılarak üniversiteyi tanıtmayı sürdürüyor.
Yayınlanma tarihi: 18 Mart 2015, Çarşamba günü, saat: 11:39

Bozok Üniversitesi, Makedonya’da KÜNİB (Kafkasya Üniversiteler Birliği) tarafından düzenlenen Üniversite Tanıtım Günleri’ne katıldı. Üç bin öğrencinin gezdiği fuar, 14-15 Mart’ta Makedonya’nın başkenti Üsküp’te gerçekleştirildi. 

Fuara; Makedonya Devlet Bakanı Furkan Çako, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkan Vekili Prof. Dr. Yavuz Atar, KÜNİB Başkanı ve Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz ve Türkiye’den 48 üniversitenin rektörünün katıldığı fuara Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden de üniversite rektörleri katıldı. Makedonya’dan ise Uluslararası Balkan Üniversitesi, Vizyon Üniversitesi, Fon Üniversitesi, Güney Doğu Avrupa Üniversitesi ve Yunus Emre Üsküp Enstitüsü yetkilileri katıldı.

Bozok Üniversitesini Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Yumak ile birlikte Mevlana Değişim Programı Kurum Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Burhan Ünal, Erasmus Değişim Programı Kurum Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Serpil Savcı ve Dış ilişkiler Koordinatörlüğü personeli Ayşe Nesil Demir temsil etti.

Fuarda üniversite yetkilileri tarafından fuara katılan öğrencilere Bozok Üniversitesini tanıtıcı broşürler dağıtılarak, soruları yanıtlandı ve üniversite hakkında bilgiler verildi. Fuarda, öğrencilere yönelik düzenlenen farklı aktivitelerin yanı sıra rektörler zirvesi de düzenlendi. Bozok Üniversitesi, Uluslararası Balkan Üniversitesi ile Mevlana Protokolü imzaladı.

ÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Yavuz Atar fuarda yaptığı açıklamada KÜNİB’ün yaptığı organizasyonunu başarılı bulduğunu belirterek,’’KÜNİB’ü böylesine büyük bir uluslararası organizasyona imza atmasından dolayı yürekten kutluyorum. Türkiye’deki 48 üniversite’nin Üsküp’te en üst düzeyde temsil edilmesi ve tanıtılması tarihi bir olaydır. KÜNİB, bu bakımdan çok büyük ve önemli bir görevi başarıyla yerine getirmiştir” dedi.

Fuarın önemli bir amaç taşıdığını İfade eden KÜNİB Başkanı Prof. Dr. Ramazan Korkmaz da Balkanlardaki üniversitelerle eğitim tecrübelerini paylaşarak geliştirmek istediklerini söyledi.

Fuarın ikinci ayağıysa 11-12 Nisan 2015 tarihlerinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleştirilecek.

Etiketler: bozok   üniversite   üsküp   fuar  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 10 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki