Malatya Valiliği, Malatya Belediyesi, Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve TRT işbirliği ile bu yıl sekizincisi düzenlenen Malatya Film Festivali’ne, Bozok Üniversitesi, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Batuhan Kalaycı ve  Radyo Tv programcılığı öğrencileri katıldı.

Türkiye’deki uluslararası film festivallerinde bu yıl ilk kez gerçekleştirilen “Öğrenciler Festivalde” projesi kapsamında festival davetlisi olarak katılan on üniversiteden biri olan Yozgat Bozok Üniversitesi öğrencileri bölümlerini ve Sinema Topluluğu’nu temsilen bir hafta boyunca festivalde yer aldı. Yönetmen Nuri Bilge Ceylan’dan film yapım eğitimi alan öğrenciler, Osman Sınav’ın dizi yapım atölyesine de katıldı.

Dünyaca ünlü oyuncu koçu Vernice Klier, Sinema Genel Müdür Yardımcısı, Mustafa Selçuk Yavuzkanat, TRT Daire Başkan Yardımcısı Cemil Yavuz’dan oyunculuk, film fonu bulma ve TRT’nin kısa film yapımcılarına sağladığı desteklerden yararlanma eğitimi alan öğrenciler, festival boyunca birçok yarışma filmini izleyerek yönetmen, senarist ve oyuncularla tanışma fırsatı yakaladı.

Festival sürecinde sinema ve dizi yapımcısı, yönetmen Osman Sınav ile de röportaj yapan öğrenciler, Osman Sınav’a gelişen sinema sektörü ile ilgili sorular yöneltirken Sınav’dan Yozgat Bozok Üniversitesi’ne gelme sözü aldı.