Bozok Üniversitesi, Educaturk Yükseköğretim Günleri kapsamında Konya’da düzenlenen eğitim fuarına katıldı. Üniversite sınavlarına hazırlanan lise öğrencilerine yönelik düzenlenen eğitim fuarına öğretmen ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. 

Konya Dedeman Otel’de gerçekleştirilen fuara Bozok Üniversitesi, Öğrenci İşleri Daire Başkan V. Akın Yonkuç ve üniversite tanıtım temsilcileri katıldı. 

7 devlet üniversitesi ile birlikte toplam 37 üniversite standının yer aldığı fuarı 127 liseden 8.500 öğrenci ziyaret etti. Bozok Üniversitesi tanıtım temsilcileri tarafından öğrenci, öğrenci velileri ve rehber öğretmenlere üniversite, fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulları, kontenjanlar, sosyal ve fiziki imkânlar hakkında bilgi verilerek üniversitenin tanıtım materyalleri dağıtıldı. 

Fuar kapsamında düzenlenen seminerler ile “Sınav Kaygısı, Stres ve Motivasyon”,  “Başarı ve Motivasyon”, “21. Yüzyılda Yetkinlikler”, YGS ve LYS Sınav Başarı Anahtarı”,  Motivasyon ve Stresinden Kurtulma Yöntemleri”, Meslek Seçiminde Doğru Tercih ve Kariyer Planlama” konularında öğrencilere bilgi verildi.