Bozok Üniversitesi tarafından her yıl düzenlenen bahar şenlikleri, her yıl olduğu gibi mehter takımı eşliğinde Lise Caddesi’nde yapılan yürüyüşle başladı.
 
Şenliklerin başlama programına, Vali Kemal Yurtnaç, Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, Bozok Üniversitesi Rektörü Salih Karacabey, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Akgün, fakülte dekanları, bazı kurum müdürleri öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.
 
Cumhuriyet Alanı’nda Yozgat Belediyesi Mehter Takımının verdiği konserin ardından şenliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, “ Üniversitemiz bu yıl 10. Bahar Şenliğini daha önceki yıllarda olduğu gibi şehrimizin merkezinde özellikle Cumhuriyet Meydanı’ndan başlatmak suretiyle üniversite olarak şehirle bütünleşmesini ve üniversitedeki faaliyetlerden halkımızın haberdar olmasını istedik. Gençlerimiz bir eğitim yılı boyunca gayret göstererek derslerinde ve sosyal faaliyetlerinde çaba harcadılar. Mezuniyet öncesinde bu yıl mezun edeceğimiz öğrencilerimizi sevinçle uğurlamak üzere bahar şenliklerimizi biraz daha erkene almak suretiyle başlatmış bulunuyoruz. Özellikle gençlerimizin ve mezun olacak öğrencilerimiz çalışmalarını, taçlandıracağı ve şehirle bütünleştirerek kendi arasında kaynaşmak adına şenliklerimizin önemli olduğuna inanıyor ve hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Rektör Karacabey’in konuşmasının ardından şenlik meşalesi yakıldı. Daha sonra sportif yarışmalarda dereceye giren öğrencilere kupa ve madalyaları verildi.
 
Kupa ve madalya merasiminin ardından program sona erdi.