Bozok Üniversitesi Atatürk'ü Andı

Bozok Üniversitesi'nde 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü programında Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 77. yılında düzenlenen törenle anıldı.
Yayınlanma tarihi: 10 Kasım 2015, Salı günü, saat: 21:13

Bozok Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölüm Başkanlığı tarafından düzenlenen 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü programında Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 77. yılında düzenlenen törenle anıldı. 

Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen törene, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Köse, Fakülte Dekanları, Daire Başkanları ile üniversite öğretim elemanları ve öğrencileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende açılış konuşmasını yapan Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölümü Okutmanı Sema Göndürü, “Bugün burada Atatürk’ün ölümünün 77. yılını anmak üzere toplandık. Mustafa Kemal Atatürk ömrünü milletine adayacak kadar milletine aşık bir vatansever, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde milli birlik ve beraberlik duygusuyla kenetlenmiş uygar bir toplum oluşturma yolunda çabalayan bir idealist, bir çok gelişmeyi önceden ön görebilmiş ileri görüşlü bir idareci, “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuştur.” diyecek kadar büyük bir sanat sever, kararlı ve mücadeleci bir lider, savaşa alanlarında büyük başarılar elde etmiş askeri bir deha; yüreği insan sevgisi ile dolu barışçı bir liderdir.” diye konuştu. 

10 Kasım Atatürk’ü anma programı slayt eşliğinde Atatürk’ün sevdiği türkülerin dinletisi ile sona erdi.

Etiketler: bozok üniversitesi   10 kasım  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki