Bozok Üniversitesi 9'uncu Sırada

Bozok Üniversitesi “2000 Yılından Sonra Kurulan” 62 üniversite arasında 9. sırada ve “2000 Yılından Sonra Kurulan ve Doktora Öğrencisi Olan Üniversiteler Genel Sıralaması”nda da Üniversitemiz 56 üniversite içinde 9. sırada yer alarak iki başarıya daha imza attı.
Yayınlanma tarihi: 27 Ekim 2015, Salı günü, saat: 21:11

ODTÜ Enformatik Enstitüsü bünyesinde faaliyet gösteren URAP (University Ranking by Academic Performance) laboratuarı tarafından hazırlanan URAP 2015 Dünyanın Akademik Performansı En yüksek 2000 Üniversitesi ve URAP-TR 2015-2016 Türkiye özel sıralamasında Bozok Üniversitesi “2000 Yılından Sonra Kurulan” 62 üniversite arasında 9. sırada ve  “2000 Yılından Sonra Kurulan ve Doktora Öğrencisi Olan Üniversiteler Genel Sıralaması”nda da Bozok Üniversitesi 56 üniversite içinde 9. sırada yer alarak iki başarıya daha imza attı.

Sıralama kriterlerinin; öğretim üyesi başına düşen yayın sayısı, atıf sayısı, toplam bilimsel doküman sayısı, kişi başına düşen toplam doküman sayısı, doktora öğrenci sayısı, doktora öğrenci oranı, kişi başına düşen öğrenci sayısı gibi bilimsel üretkenliğe dayanan performansa dayanan sıralamada; 2006 yılında kurularak bilimsel ve fiziksel olarak hızlı bir ilerleme gösteren Bozok Üniversitesi, 2000 yılından sonra kurulan üniversiteler arasında 9. sıraya yükseldi.

Bozok Üniversitesinin URAP 2015-2016 sıralamasındaki yükseliş başarısına ilişkin bir açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey, “Üniversitemizin uluslararası standartlar çerçevesinde yapılan değerlendirmeler sonucu her geçen yıl başarı ivmesini arttırması hem Üniversitemiz hem de ülkemiz adına önemli bir adımdır. Bu vesile ile Üniversitemizin başarılarında özverili çalışmaları ile katkısı bulunan tüm çalışma arkadaşlarımı tebrik ederim.” dedi. 

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 2 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki