Bozok Üniversitesi 9 Yaşında

9 yıllık kısa bir sürede iddialı bir yüksek öğretim kurumu haline gelmeyi başaran Bozok Üniversitesi, kuruluşunun 9. yıl dönümü düzenlenen törenle kutlandı.
Yayınlanma tarihi: 14 Mart 2015, Cumartesi günü, saat: 00:10

Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Bozok Üniversitesi'nin 9. kuruluş yıl dönümü kutlama törenine, Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, İl Jandarma Alay Komutanı Jan. Alb. Selçuk Yıldırım, Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mutlu Çat, İdare Mahkemesi Başkanı Mehmet Emin Sevimli, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, Rektör Prof. Dr. Tamer Uçar, Rektör Yardımcıları, Fakülte Dekanları, Daire Müdürleri, Sivil toplum Örgütü ve siyasi parti temsilcileri, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Bozok Üniversitesi 2023 Vizyonuna Hazır 
Programın açılış konuşması yapan Rektör Prof. Dr. Tamer Uçar, Bozok Üniversitesi’nin 9. Kuruluş yıldönümünü kutlamanın onuru ve gururunu yaşadıklarını ifade ederek ülkenin 2023 vizyonuna hazır bir üniversite olmaktan da  büyük bir kıvanç duyduğunu ve aynı hızla gelişim ve değişime devam edeceklerini sözlerine ekledi. 

Bozok Üniversitesi’nin 9 Yılda Geldiği Nokta Slayt Eşliğinde Anlatıldı
Rektör Uçar, Bozok Üniversitesinin 2006 yılından itibaren bugüne geldiği noktayı görsel sunum eşliğinde anlattı. Sunumunda kuruluşundan itibaren yıllara göre öğrenci sayıları, akademik ve idari personel sayıları, fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulları sayıları, fiziki ve altyapı çalışmaları, üniversite bünyesinde desteklenen bilimsel çalışmalar,  biten ve devam eden projeler hakkında detaylı bilgiler verdi.

Rektör Uçar konuşmasının sonunda “Bu güzel üniversitemizin kuruluşuna katkı sağlayan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bozok Üniversitesi Yozgat’ın sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda kalkınmasına katkı sağlayan bir bilim yuvası. Bu bilim yuvası içinde yer alan herkesin 9. Kuruluş yıldönümünü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Vali Yazıcı; “Bozok Üniversitesi Yozgat’ımız için önemli anlam ifade ediyor”
Vali Abdulkadir Yazıcı konuşmasında şehri şehir yapan ve geliştiren temel unsurların başında ekonomi, sanayi, kültürel dinamikler ve olmazsa olmaz üniversite olduğunu belirtti. Bozok Üniversitesi’nin bu yönüyle Yozgat ili için güzel bir imkân olduğunun altını çizen Vali Yazıcı, Bozok Üniversitesi’nin hızlı değişim ve dönüşümüyle Yozgat için oldukça değerli bir anlam ifade ettiğini sözlerine ekledi. Vali Yazıcı konuşmasının devamında, “Bizler valilik ve devlet olarak üniversitemizi çok önemsiyoruz. Özellikle üniversitemizin il merkezi ile Yozgatlılarla, Yozgat’ın tüm ilçeleri ile entegre olması gerek dışarıdan gelen misafir öğrencilerimizin, gerekse kendi illerindeki üniversiteyi kazanan kardeşlerimizin bütün hemşerilerimizle teşriki mesai içerisinde bulunması, onları sevmesi, onlarla beraber olması, bir taraftan örf adetleri kendileri alırken diğer taraftan da kendi güzelliklerini ve kendi bilgilerini Yozgat insanına aktarmasını temenni ediyoruz.  Üst kademede görev alan Yozgatlı bürokratların ve Yozgatlı siyasilerinde desteği ile üniversite kampüsümüz ciddi manada gelişiyor ve genişliyor” ifadelerini kullandı.

Vali Abdulkadir Yazıcı konuşmasının sonunda “Bu güzel üniversitenin taşında toprağında emeği olan herkese minnet ve şükranlarımızı arz ediyor, Bozok Üniversitesi’nin 9.kuruluş yıldönümünü kutluyorum” dedi.

Konuşmaların ardından sahneye çıkan Bozok Üniversitesi Halk Oyunları Ekibinin gösterisi büyük beğeni topladı. Vali Abdulkadir Yazıcı üniversite halk oyunları ekibi hocası Okutman Ali Kemal Taşkın’a plaket takdim etti. Rektör Uçar, halk oyunları ekibi üyelerine üniversite materyallerini içeren çanta hediye etti.

Bozok Üniversitesi'nin kuruluşunun 9. yıl dönümü pastası Rektör Prof. Dr. Tamer Uçar, Vali Abdulkadir Yazıcı, Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan Rektör Yardımcıları, Fakülte Dekanları, Daire Müdürleri, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci eşliğinde kesildi. Bozok Üniversitesi 9.Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri kokteyl ile sona erdi.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki