Bozok Üniversitesi Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi'nde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri alınarak düzenlen törende, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın görüntülü mesajı izletildi.

Üniversitenin kurulmasında ve bugünlere gelmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, şunları kaydetti:"Üniversitemiz bugün 14 fakültesi, 4 yüksekokul ve 9 meslek yüksekokulu, 949 akademik personeli ve 20 bini aşkın öğrencisi ile yarınlara bugünden daha umutla bakmaktadır. YÖK tarafından Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Programı kapsamına alınan 15 üniversiteden biri olması, ihtisas üniversitesi olarak belirlenmesi ve Kenevir Araştırma Enstitüsü gibi yenilikçi yapıları bünyesinde barındırıyor olması, Bozok Üniversitesinin sadece Yozgat, çevre illerimiz ya da ülkemiz için değil, uluslararası alanda umut vadeden bir bilim kampüsü olduğunu göstermektedir."

Oktay, Bozok Üniversitesinin başarı ve iftiharla dolu daha nice yıl dönümlere erişmesini diledi.

Yozgat Valisi Ziya Polat da Bozok Üniversitesinin kentin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesinde büyük katkısı olduğunu anlatarak, üniversitenin 15. kuruluş yıl dönümünü tebrik etti.

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, üniversitenin gelişimi hakkında bilgi verdi.Karadağ, Yozgat Bozok Üniversitesinin 108 devlet üniversitesi arasında bilimsel çalışmalarının niteliği açısından 21. sırada olduğunu, mühendislik ve temel bilimler arasında sanayiye değer katacak çalışmalara imza attığını aktardı.

Program, müzik dinletisinin ardından resim sergisinin gezilmesiyle sona erdi.