Bozok Üniversitesi Futbol takımı, Çorum'da düzenlenen Üniversitelerarası 2. Futbol Ligi Grup Birinciliği müsabakalarında şampiyon olarak 1. Lig’e yükseldi. 

Bozok Üniversitesi Futbol Takımı, Erciyes Üniversitesi, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi, Hitit Üniversitesi ve Çankırı Üniversitesi futbol takımlarının katıldığı Üniversitelerarası 2. Futbol Ligi Grup Birinciliği müsabakalarında sergilediği performansla rakiplerine fazla şans tanımadı.

İlk maçında Kayseri Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’ni 7-0 yenerek liderlik koltuğuna oturan Bozok Üniversitesi, ikinci maçında Çorum temsilcisi Hitit Üniversitesi ile 2-2 berabere kalırken, 1.Lig’e yükselme şansını son maça taşıdı. Son güne lider giren Bozok Üniversitesi, kendisi ile aynı puana sahip olan Çankırı Karatekin Üniversitesi ile 1. Lig bileti için karşılaştı. 90 dakika boyunca etkili ve atak bir futbol sergileyen Bozok Üniversitesi sahadan 2-0’lık skorla galip ayrılarak yenilgisiz adını 1. Lig’e yazdırdı.

Müsabakalar sonunda Bozok Üniversitesi futbol takımı 1.Lig’e yükselirken, Çorum  Hitit Üniversitesi ikinci, Çankırı Karatekin Üniversitesi ise üçüncü oldu.