Bozok Teknopark, Yerli Uydu Projesinde

Bozok Teknopark A.Ş. TÜRKSAT Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş. ile imzalanan sözleşme kapsamında yerli uydu projesinde danışmanlık görevini üstlendi.
Yayınlanma tarihi: 11 Mart 2015, Çarşamba günü, saat: 11:33

Bozok Üniversitesi bünyesinde 2013 yılında kurulan ve gelişimini hızlı bir şekilde sürdürerek 2015 yılında resmi olarak faaliyete başlayan  Bozok Teknopark A.Ş. TÜRKSAT Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş. ile imzalanan sözleşme kapsamında yerli uydu projesinde danışmanlık görevini üstlendi.

Kuruluş süresi kısa olmasına rağmen büyük başarılara imza atan Bozok Teknopark, birçok eğitim düzenlemiş ve kuruluşu esnasında hazırladığı başvuru dosyası Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca örnek dosya seçilerek teknopark kurmak isteyen üniversitelere tavsiye edildi.

Gelişimini hızlı bir şekilde sürdüren, Bozok Teknopark önemli bir çalışmaya daha öncülük ederek yerli uydu projesinde de yer aldı. TÜRKSAT Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş. ile imzalanan sözleşme kapsamında yerli uydu projesinde danışmanlık görevini üstlendi. TÜRKSAT’a Yerli Haberleşme Uydusu Geliştirilmesi ve Üretimi Projesi kapsamında gömülü sistemler konuları ve Uydu Montaj Entegrasyon ve Test Merkezi faaliyetleri ile ilgili teknik danışmanlık hizmeti Bozok Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Onursal Çetin tarafından verilecek. Bozok Teknopark Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Orhan Hazer ile Üniversitemiz Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Onursal Çetin bir araya gelerek projeye ilişkin  fikir alışverişinde bulundu.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 6 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki