Bozok Üniversitesi, 28 Şubat 2019 tarihinde Ankara Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından Mamak Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen “5. Üniversite Tanıtım ve Kariyer Günleri”, 1 Mart 2019 tarihinde ise Unilook tarafından Düzce Üniversitesi Atatürk Kültür ve Eğitim Merkezi’nde düzenlenen “Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri”ne katıldı.

35 devlet ve vakıf üniversitesinin katılımıyla gerçekleşen Mamak 5. Üniversite Tanıtım ve Kariyer Günleri’nin açılışını Mamak Kaymakamı Ziya Polat, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Rasim Güney yaptı. Açılış konuşmasını yapan Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, eğitim adına konan her bir tuğlanın güzel ülkemizin geleceğini yapılandırdığını belirterek öğrencilere üniversiteler ve bölümleri hakkında yeterince bilgi sahibi olup, iyi analiz edilmesi konusunda tavsiyelerde bulundu.

Ankara ve Mamak’ta öğrenim gören yaklaşık 4500 lise son sınıf öğrencisinin yoğun ilgi gösterdiği fuar kapsamında Halk Oyunları ekibi tarafından Seğmen gösterisi sunuldu. Program sonunda üniversite temsilcilerine katılım belgesi takdim edildi.

Unilook Türkiye tarafından Düzce’de düzenlenen eğitim fuarında ev sahibi kurum olarak Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin, Genel Sekreter Hasan Sadi Ateş ve beraberindeki heyet üniversite stantlarını ziyaret ederek tanıtım temsilcilerinden bilgi aldı. 16 üniversitenin yer aldığı tanıtım fuarında düzenlenen seminerlerde sınav stresi ve motivasyon, yükseköğretime geçişte başarı stratejileri, doğru tercih ve sınav kaygısı gibi konularında bilgilendirme yapıldı.

Devlet ve vakıf üniversitelerinin tanıtım stantlarının yer aldığı fuarlarda Üniversite tanıtım temsilcileri tarafından öğrenci, öğrenci velileri ve rehber öğretmenlere üniversitemiz fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulları, kontenjanlar, sosyal ve fiziki imkânlar hakkında bilgi verilerek üniversitemizin tanıtım materyalleri dağıtıldı.