Nevşehir’de ilk kez düzenlenen ve iki gün süren kariyer ve eğitim fuarı Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Tafana Salonu’nda yapıldı. Türkiye ve KKTC’den 14’ü özel üniversite olmak üzere toplamda 22 üniversite ve Nevşehir İŞKUR katıldı. 

Açılış töreni ile başlayan etkinliğe Nevşehir Vali Yardımcısı Mustafa Atsız, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Bekçi, Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek, Nevşehir’de ilk defa düzenlenen eğitim ve kariyer fuarı ile öğrencilerimizin geleceğe yönelik planlarını ve tercihlerini gerçekleştirmek üzere üniversitelerimizin imkanları ve bölümleri hakkında bilgi alma imkanını yakaladığını belirtti. Şimşek; “Bu vesile ile Kariyer ve Üniversite Tanıtım Günleri’nin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi. 

Eğitim fuarında üniversitelerin tanıtım faaliyetlerinin yanı sıra düzenlenen seminerler ile dikkat toplama, motivasyon, geleceğin meslekleri konularında öğrencilere bilgi verildi.

Bozok Üniversitesi standına ilginin yoğun olduğu fuarda öğrenciler Bozok Üniversitesi'nin sunduğu eğitim, sosyal, kültürel faaliyetler ve imkanlar ile Yozgat şehri hakkında bilgilendirildi.