Bozok, tanıtımlara devam ediyor

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından düzenlenen 6. Mesleki Rehberlik ve Kariyer Günleri 44 Üniversitenin katılımıyla gerçekleştirildi.
Yayınlanma tarihi: 08 Nisan 2015, Çarşamba günü, saat: 09:56

15 bin lise öğrencisinin katıldığı eğitim fuarında Bozok Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı yetkilileri tarafından açılan stantta Bozok Üniversitesi'nin ve Yozgat’ın tanıtımı yapıldı.

Şanlıurfa Piazza Alışveriş merkezinde yapılan eğitim fuarının açılışına Şanlıurfa Vali Yardımcıları Uğur Sezer ve Aylin Kırcı Duman, Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Ali Ziya Karakılıç, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Sadullah Gencer, Kurum Amirleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü mensupları, okul müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

6. Mesleki Rehberlik ve Kariyer Günleri’nin açılış konuşmasını yapan Şanlıurfa Vali Yardımcısı Uğur Sezer “Şanlıurfa İlimiz genç nüfusu ve öğrenci potansiyeli ile Türkiye’de ilk 5 il arasında yer almaktadır. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu yıl 6.’sı düzenlenen Kariyer Fuarı etkinliğiyle öğrencilerimiz hem meslekleri tanımakta hem geleceklerine yön verecek üniversiteleri, bölümleri tanıyarak kariyerlerine yön vereceklerdir. Bu etkinliği düzenleyerek öğrencilerimize bu fırsatı sağlayan İl Milli Eğitim Müdürümüze, değerli personellerine ve çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Şanlıurfamız hem milli eğitimiyle hem diğer alanlarıyla çok büyük bir potansiyel arz etmektedir. Bizler de bu potansiyeli daha iyi seviyelere taşımak için Valilik olarak her türlü desteği sağlamakta ve öğrencilerimizin geleceği için daha iyi okullarda okumaları için hem fiziki alt yapı hem öğretmen ve öğrencilerin diyalogunun güçlendirilmesi ve eğitim ile ilgili her türlü eksiğin giderilmesi tüm çalışmalarımız seferberlik halinde yürütülmektedir. Bu kariyer günlerinin de ülkemizde geleceğin öğrencileri için, gençleri için, hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Şanlıurfa’mızın yeni bir geleceği için Kariyer Günlerine katılan Türkiye’nin çeşitli yerlerinden katılan 44 Üniversitenin temsilcilerine de Şanlıurfa olarak hoş geldiniz diyorum.” dedi.

Bozok Üniversitesini tanıtan yazılı ve görsel materyalleri öğrenciler ve rehber öğretmenlerle paylaşan temsilciler, üniversitenin eğitim imkanları, sosyal ve kültürel aktiviteleri, barınma ve ulaşım koşulları hakkında bilgi verdi.

Etiketler: bozok   üniversite   tanıtım   kariyer   urfa  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 1 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki