Adı “Bozok OSB” olarak belirlenen Yozgat’ın 2.organize sanayi bölgesiyle ilgili etüd, plan ve proje çalışmaları devam ediyor.

Bozok Organize Sanayi Bölgesinin Yozgat Sorgun arasında Hızlı tren güzergahında ve yapımı planlanan hava limanına yakın bir alanda kurulacağı ve bu nedenle yatırım konusunda müteşebbisler için tercih edileceği  bildirildi. 

Yozgat Bilim,Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Yusuf Şahin, Bozok Organize Sanayi bölgesinin planlanmasına ilişkin hazırlık çalışmalarının bu yılın ilk yarısında tamamlanacağını söyledi. 

Bozok Teknoloji Geliştirme Bölgesi konumundaki Bozok Teknopark’ın kurularak yatırımcılara hizmet vermeye başladığını hatırlatan İl Müdürü Yusuf Şahin Üniversite – Sanayi işbirliğine ortam hazırlayacak olan bu projenin yatırımcılar için önemli bir avantaj olduğunu ifade etti.  Şahin, "Ülkemizde sadece 41 ilde bulunun Teknopark’ın Yozgat’ta da faaliyete geçirilmesi ilde yatırım yapmak isteyen firmalar için mutlaka tercih sebebi olacaktır." dedi. 

Şahin şunları kaydetti, "Yozgatın Çalatlı bölgesinde oluşturulacak olan Bozok Organize Sanayi bölgesi, Türkiye’nin kuzey güney ve doğu batı eksenindeki yol ağının neredeyse tam ortasında yer almaktadır. Bozok OSB aynı zamanda Hem hızlı tren istasyonuna, hem hava alanına ,hem de yüksek kapasiteli yeni şehir hastanesine yakın bir alanda kurulmaktadır.

Yozgat il merkezine 13,Sorgun ilçesine de 22 kilometre mesafede olacak. Bu OSB aynı zamanda Türkiye’nin en güvenli bölgesinde inşa edilecektir.Bütün bu özellikler, yatırımcıların Bozok OSB’de istihdama yönelik tesisler kurmalarına imkan sağlayacaktır. Avantajları dikkate alındığında Bozok OSB tamamlanınca burasının kısa zamanda fabrikalarla dolacağınıza inanıyoruz. Yozgat Bozok Organize sanayi şimdiden memleketimize hayırlı olsun.