Bozok Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'i ziyaret etti. Ziyaretlerde Başkan Çelik'e 15 Temmuz sürecinde yapmış olduğu çalışmalar nedeniyle teşekkür edildi.

Bozok Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Prof. Dr. Kuddusi Erkılıç ve yönetim kurulu üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'i ziyaret etti. Erkılıç, geçmişteki Bozok sancağı içersinde kalan illerin kültürlerini kardeşlik çerçevesi içinde birleştirmek amacıyla derneklerini kurduklarını belirtti.

İnsanın sosyal bir varlık olduğunu ve bir araya geldiği takdirde acılarını azaltıp sevinçlerini artırdığını ifade eden Başkan Mustafa Çelik de "Bu tür yöresel ve bölgesel vakıf ya da dernekler cemiyeti daha dinamik tutuyor. Örgütlü toplumlar her zaman bireysel toplumlara göre ilerde gidiyor. 15 Temmuz sürecinde sizin de aralarında bulunduğunuz dernek ve vakıfların gösterdiği duyarlılık örgütlü toplumların ne denli önemli olduğunu gösterdi" dedi.

Dernek Başkanı Erkılıç'da 15 Temmuz sürecinde Başkan Mustafa Çelik'i her akşam demokrasi nöbetlerinde gördüklerini belirterek, "Her akşam geldiniz, konuştunuz, tüm çadırları dolaştınız ve bu heyecanı diri tutmaya çalıştınız. Bizler de sizlere çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.