Bozkıra, Sanat Da Lazım, Sanatçı Da

Kadışehri Genç Gelişim Derneği adına Kaymakamlık tarafından hazırlanıp Gençlik ve Spor Bakanlığına sunulan “Bozkıra sanat da lazım, sanatçı da” projesi uygulamaya konuldu.
Yayınlanma tarihi: 07 Mart 2015, Cumartesi günü, saat: 09:11

"Bozkıra Sanat da lazım, sanatçı da" Projesiyle öğrencilerin var olan yeteneklerinin farkına varmaları sağlanarak yapacakları etkinliklerle özgüvenlerinin arttırılması amaçlanıyor.

Proje içeriği kapsamda düzenlenen her kurs programına 20 öğrenci kabul edilmiş olup toplam 80 öğrenci bu kurslardan yararlanıyor.

Bu öğrenciler yaşadıkları coğrafi bölge, sosyal ve kültürel alan eksikliği baz alındığında akranlarına göre dezavantajlı bir grupta yer alıyorlar. Proje kapsamında düzenlenen kurslara katılan öğrencilerin gerçekleştirecekleri etkinliklerle sosyal ve sanatsal gelişimleri artacak ve sanatsal etkinliklerin bir parçası haline geleceklerdir.
Proje, kurslar aracılığıyla öğrencilere sanat bilincini kazandırmaya ve sanatsal potansiyellerini ortaya çıkarmaya katkı sağlamayı amaçlamaktadır.


Bozkıra sanat da lazım, sanatçı da Projesi kapsamında liseler bünyesinde yazarlık, resim, tiyatro ve fotoğrafçılık kursları açıldı. Eğitimler, bir haftalık temel eğitim şeklinde gerçekleştirilmiş, geri kalan zamanlarda atölye çalışmaları şeklinde devam etmektedir. Temel eğitimler uzmanlar tarafından verilmekte olup atölye çalışmaları proje personelleri ve gönüllü öğretmenler nezaretinde gerçekleştirilmektedir. Bu atölye çalışmaları öğrencilerin eğitim öğretim dönemindeki derslerini aksatmayacak şekilde programlandı.

Projenin 7. ve 8. aylarında kursiyerlerin atölye çalışmaları sonucu ortaya çıkardıkları ürünler etkinlik organizasyonları için hazır hale getirilecek. Bu hazırlıklar yazarlık kursuna basılacak kitap için edebi ürünlerin seçimi ve düzenlenmesi, tiyatro kursu için düzenlenecek müsamere provaları ve yer teminini, resim ve fotoğrafçılık kursu için sergilenecek ürünlerin seçimidir.

Projenin 9. ve 10. ayında ise yazarlık kursiyerlerin hazırladıkları metinler kitap haline getirilecek, resim ve fotoğrafçılık kursiyerlerin hazırladıkları çalışmalar sergilenecek ve tiyatro kursiyerlerinin hazırladıkları müsamere gerçekleştirilecektir.

 

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki