Bir dizi temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere Yozgat'a gelen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, iftar sonrasında, yayınlanan son valiler kararnamesi ile ilimize atanan Vali Kemal Yurtnaç’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
 
Vali Kemal Yurtnaç, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, milletvekilleri Abdulkadir Akgül, Ertuğrul Soysal, Yusuf Başer ve Ağrı Milletvekili Kerim Yıldız'ı Valilik binası önünde karşıladı. Ziyarete İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, Bozok Üniversitesi Rektörü Salih Karacabey ve İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar’da katıldı.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Kemal Yurtnaç, "Göreve başlayalı daha 24 saat oldu. Sayın bakanımızın da ziyareti bizleri çok memnun etti. Ben inanıyorum ki bundan sonra el birliğiyle Yozgat’ın gelişmesi, kalkınması için daha çok çalışacağız. Sayın bakanımızla birlikte daha önce 2 yıl kadar çalıştık. Bundan sonrada hep birlikte buralara hizmet edeceğiz. Ben kendilerine tekrar teşekkür ediyor, hoş geldiniz diyorum” diye konuştu.
 
Vali Kemal Yurtnaç’ın Yozgat’a yeni bir heyecan, yeni bir güç katacağını söyleyen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ “Sayın valimize hayırlı olsun ziyaretindeyiz. Kendilerini şahsım ve arkadaşlarım adına tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Eminim ki Yozgat’ın beklentilerine olumlu cevaplar oluşturacaktır. Kendisiyle daha önce beraber çalıştık, oldukça pratik netice insanı. Engelleri kaldırmayı sever. Yozgat’ta da eminim ki bu pratikliğini, netice alma özelliğini ve sorun çözmedeki başarısını gösterecektir. Yozgatlılar kısa süre sonra onun bu konudaki yeteneklerini ve başarılarını takdirle yâd edecektir. Tekrar tebrik ediyorum” dedi.
 
Ziyaretin ardından Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Valilik Şeref Defterini imzalayarak valilikten ayrıldı.