Ak Parti Yozgat İl Danışma Meclisi toplantısına katılan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, partililerine hitaben yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanına hakaret, terörle mücadele ve paralel yapı konularına değindi.

"Türkiye etrafında olup bitenlere kayıtsız kalsın diye umut edenler varsa boşuna bekliyorlar" diyen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Türkiye etrafında olup bitenlere kayıtsız kalmayacaktır bir Suriye'de olup bitenlerin Yozgat'ın güvenliğiyle alakalı olduğunu biliyoruz, biz Irak’ta olup bitenlerin Ankara'nın güvenliğiyle alakalı olduğunu biliyoruz. Orada olup bitenler ve etrafımızda olup bitenler Türkiye’nin ulusal güvenliğini doğrudan ve yakından ilgilendiriyor düşünün ABD 10 bin kilometre mesafeden gelip buradaki olaylarla ilgilenebiliyor, sınırı olmayan ülkeler ilgileniyor. Bizim 910 km sınırımız var biz Suriye’ye gözümüzü kapatacağız kulağımızı tıkayacağız ve orayı kendi ülkemiz için bir güvenlik sorunu olarak göremeyeceğiz. Bu konuların tamamı ülkemizin ulusal güvenlikle alakalı konularıdır. Hükümetimizin bu konulardaki duruşunu anlamayanları bir kez daha insafla düşünmeye davet ediyorum. Milli konular konusunda Türkiye'nin siyaseti bir olmak zorundadır ama biz bunu bir türlü başaramadık." dedi.

Bakan Bozdağ konuşmasının devamında şunları kaydetti: "Türkiye ile İsrail arasında bir sorun oluyor Türkiye'nin ana muhalefet lideri İsrail'i haklı buluyor. Türkiye ile Mısır arasında bir sorun oluyor Türkiye'yi şikayet ediyorlar. Türkiye ile Suriye arasında sıkıntı oluyor Türkiye'de 3 milyon Suriyeli misafir ve Suriye’de kan gövdeyi götürüyor 300 bin‘in üzerinde insan öldürülmüş ve 10 milyon insan yerinden yurdundan edilmiş, Türkiye bu konuyu ulusal güvenlik meselesi sayıyor Ana muhalefet lideri Esad'a adam gönderiyor onunla görüşüyor, Esad’ı haklı Türkiye’yi haksız gören bir tutum takınıyor. Rusya'nın uçağı düşürülünce bu seferde Rusya'nın yanında oluyor.  Yozgatlı vatandaşlarıma soruyorum dünyanın herhangi bir ülkesinde başka ülkeyle sorun yaşayınca başka ülkenin yanında olan bir muhalefet gördünüz mü?

Türkiye’nin milli muhalefet sorunu var derken CHP li kardeşlerime sesleniyorum CHP'nin yönetimine karşı sesinizi yükseltin Ak Parti'yi ve bizi sevmeyip destek olmaya bilirsiniz ama bu ülkenin menfaati gerektiği zaman yek vücut olmak gerekir.

Kılıçdaroğlu iktidar bekliyor DHKPC'nin ve sol uç fraksiyonların Türkiye'deki karşılığı milyonda bir bile değildir eğer millet onların yolandan gidenlere iktidar verseydi iktidar olurdun sen bu milletin yolundan git bölücü terör örgütüyle, güvenlik güçlerimiz etkin bir mücadele ediyor.

Sayın Kılıçdaroğlu Diyarbakır'da konuşma yaparken barikatların hendeklerin arkasındaki arkadaşlar diyor, barikatları, hendekleri, roketatarlarla, otomatik silahlarla askerimize polisimize saldırıyı bölücü teröristler yapıyor, oradaki sivil vatandaşlarımıza hayatı onlar zehir ediyor. Halkın eğitime, sağlığa erişmesine bunlar engel oluyor Kılıçdaroğlu nasıl olurda bunlara arkadaş diyor da terörist diyemiyor.

Buradan tüm partilere soruyorum bizim güvenlik güçlerimizin, ülkemizin bazı yerlerinde sürdürdüğü operasyonlar sivil insanlara karşımı yapılıyor yoksa eli kanlı teröristlere karşımı yapılıyor? Orada güvenlik güçleriyle çatışmaya girip ölenler bölücü teröristler mi? yoksa sivil vatandaşlar mı?  Bunu ifade etmeleri lazım. Sokağa çıkma yasağı vatandaş zarar görmesin diye ilan ediliyor, bölgeyi teröristlerden temizlerken masum bir tek vatandaşımızın burnu kanamasın diye ilan edildi bu operasyonların bu kadar uzun sürmesinin ana nedeni herhangi bir masum insanın burnu kanaması diye güvenlik güçlerimizin gösterdiği hassasiyet nedeniyle

Fransa, Avrupa konseyi genel sekreterliğine ben terörle mücadele ediyorum, insan hakları sözleşmesini askıya alıyorum diyor. Buradan Avrupa’ya söylüyorum Fransa’da bir iki tane terör olayı oluyor ama Türkiye' de her gün terör olayı oluyor Fransa'nın terör mücadelesine  verdiğiniz destek gibi Türkiye'nin terörle mücadelesine destek olduğunuz gibi oluyor musunuz?

Mümkün olabilir mi bu ülkenin yasasına Anayasasına göre faaliyet yapan hükümet olarak bizim böylesi bir yapı içerisinde olanlara karşı kör sağır ve dilsizi oynama lüksümüz olabilir mi eğer onu yaparsanız o zaman biz bu ülkeye de bu millete de gerçek anlamda  ihanet etmiş oluruz yargı bağımsızlığı sadece Hakimlerin, Savcıların yasalara uyması değil aynı zamanda yasalara uyarken başka bağlılıklarına da karar verirken ret etmesi anlamına gelir. Bir eli bağlı olacak o bağlılıkla yasayı çiğneyecek bu karar Hakim kararı bunu veren mahkeme diyecek ve siz devlet olarak diyeceksiniz ki talimatla karar çıkıyor o talimatı o kararı veren mahkemedir. Yargının bağımsızlığını korumak hukuk devletini korumak bizim vazifemizdir bu ülkenin adalet politikalarının doğru bir şekilde yürümesi için yasal ve diğer alt yapıları oluşturmak bizim vazifemizdir gerekli tedbirleri almak bizim vazifemizdir. Bu ülkenin neresinde olursa olsun bu ülkenin resmi Anayasal otoritesi dışında başka otoritelere bağlı kim hareket ediyorsa etsin o karşısında Anayasa ve hukuku bulacak Anayasa ve Hukuk'a hesabını verecektir bugün olmaz yarın olur ama mutlaka olacaktır. Devlet içerisinde iki otorite olmaz biz devletimizin içerisindeki milletin kurduğu otoriteyi korumak ve millete hizmet etmek konusunda gayretimizi çabamızı devam ettireceğiz inşallah milletimizin yaşadığı bütün sorunları çözmek için bugüne kadar özveriyle yaptığımız çalışmalara yeni yaptığımız özverili çalışmalara devam edeceğiz."