Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, AK Parti Yozgat milletvekili aday tanıtım toplantısına katıldı.

Bozdağ, AK Parti'nin 27. dönem milletvekili adaylarının tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, seçimlerin tamamında Yozgat'ın, "Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti" dediğini söyledi.

Yozgat'ın, Erdoğan'ın ve AK Parti'nin yıkılmaz kalesi olduğunu belirten Bozdağ, 24 Haziran'da Washington'dan Berlin'e, dünyanın dört bir köşesine, "Türkiye'de Erdoğan yıkılmaz" mesajının verileceğine işaret etti.

Yozgat'ın 4 milletvekili bulunduğunu hatırlatan Bozdağ, "Yozgat'ı yeniden 4-0 yapacağız." diyerek partililerin daha çok çalışmaları, daha önce AK Parti'ye oy vermeyenlerin de oylarının talep edilmesi gerektiğini söyledi.

Türkiye'nin bitmez hazinesinin siyasi istikrar, güçlü iktidar, etkin ve iyi yönetim ile güven ortamı olduğunu bildiren Bozdağ, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle kurulan güvenin siyasi istikrarı, güçlü iktidarı kalıcı kılacağını vurguladı.

Birilerinin sistemin özünün dışına çıkarak, güçlü Meclis ve güçlü hükümet anlayışını bozmak için birtakım dedikodular uydurduğunu aktaran Bozdağ, "Cumhurbaşkanlığında Recep Tayyip Erdoğan'a verin ama Meclis'e gelince başka yere verin' şeklinde propaganda yapanlar var. Sakın bunların bizden olduğunu zannetmeyin. Bizden olan kendi liderine ve onun partisine kem gözle bakmaz. Liderinin elini, ayağını, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bağlamak isteyenlerin borazanlığını yapmaz." diye konuştu.

Söz konusu söylemlelere itibar edilmemesini isteyen Bozdağ, cumhurbaşkanlığında Erdoğan'a, milletvekili seçimlerinde de AK Parti'ye oy verileceğini belirtti.