Bakan Bozdağ, Twitter hesabından paylaşımlarda bulunarak şu ifadeleri kullandı:

"Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerim. Ankara'daki terör saldırısında vefat eden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet; ailelerine, yakınlarına ve milletimize başsağlığı/sabır dilerim. Ankara'da yapılan terör saldırısını, saldıranları, saldırtanları şiddetle kınıyor, her türlü terörü ve terör saldırısını lanetliyorum." 

Bozdağ, TBMM Genel Kurulunda, Ankara'daki terör saldırısıyla ilgili  bilgi verdi.
"Öncelikle meydana gelen terör saldırısını, bu saldırıyı yapanları,  yaptıranları şiddetle kınadığımızı, lanetlediğimizi huzurlarınızda ifade etmek  isterim" diyen Bozdağ, saldırıda bazı vatandaşların hayatını kaybettiğini ve  yaralıların olduğunu belirterek, "Rahmete kavuşanlara Allah'tan rahmet diliyorum.  Yakınlarına, ailelerine, aziz milletimize başsağlığı diliyorum. Yaralı  vatandaşlarımıza Allah'tan acil şifalar diliyorum" diye konuştu.
 
Bakan Bozdağ, şu bilgileri verdi:
"Olayın olduğu yer, Eskişehir yolundan Ankara'ya gelirken, tam DSİ'nin  karşısında bulunan Merasim Sokak'ta, Eskişehir istikametinden gelen bir araç,  Merasim Sokak'a 100-150 metre girdikten sonra askeri servis araçlarının bulunduğu  bir yerde, sağlı sollu araçlar var, 5 tane servis aracı, tam onların ortasına  geldiği sırada bir patlama var. Bir bomba yüklü otomobilin patlatılması sonucu  olay meydana gelmiştir. Şu anda olayın kim veya kimler tarafından yaptırıldığı  konusu incelenmektedir. Bütün boyutlarıyla konu hem ilgili güvenlik birimleri,  hem Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, hem de olay yeri inceleme uzmanları ve diğer  bütün ekipler tarafından bütün boyutlarıyla incelenmektedir. En kısa sürede bu  olayın aydınlatılmasını arzu ediyoruz."