Bozdağ, Sorgun'da Esnaf Ziyareti Yaptı

Eski Adalet Bakanı ve AK PArti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, partisinin seçim çalışmaları için Yozgat'ın Sorgun ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu.
Yayınlanma tarihi: 05 Mayıs 2015, Salı günü, saat: 10:16

Eski Adalet Bakanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, 7 Haziran seçimleri öncesinde geldiği Yozgat’ın Sorgun ilçesinde esnafları ziyaret ederek, vatandaşların sorunlarını dinledi. Bozdağ'ın ziyaretlerine  Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek ve partililer de iştirak etti.

Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, esnaf ziyareti sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada, 1 Mayıs gösterileri sırasında Beşiktaş’ta gözaltına alınan eylemcilerin emniyete götürüldüğü otobüse binmek isteyen CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun polis otobüsüne yumruk atarak camını kırması olayını kınadı. Yapılan olayın kabul edilemez olduğunu vurgulayan Bozdağ, “Bir milletvekili, bir milletvekili adayı, bir siyasetçi, rekal siyaset yapan birisi öncelikle kanunlara kendi uymalıdır. Devletin güvenlik birimlerine kendi görevlerinden dolayı saygı duymalıdır. Ama maalesef terör örgütü üyeleri gibi teröristlerin yaptığı saldırı gibi rekal siyaset yapanlar, milletvekili adayları, milletvekilleri, polis aracını taşlar. Polislere hakaret ve küfür yaparlarsa bu onların kendi seviyelerini gösterir. Biz buradan milletimize hep söylüyoruz. Bunlara bakın kimlerle, kol kola gezdiğini görün. DHKP-C kol kola, başka sol terör örgütleri ile kol kola, yeri geldiği zaman terör örgütü ile kol kola eylem yapacaklar, ondan sonra da bu milletten biz sizin hakkınızı, hukukunuzu savunuyoruz diye oy isteyecekler. Onun için ben buradan aziz milletimize sesleniyorum. Bunların zihniyeti bu. Hani fikri neyse dervişin zikri de odur derler ya. Bunların fikri bu. Onun için polise hakaret ediyorlar. Sadece o değil. Gezi olaylarında hatırlarsanız. CHP’li milletvekilleri polislere sinkaflık küfürler yaptılar. Ağır hakaretler yaptılar. Bunları bu millet iyi görüyor. İyi biliyor. Ben onun için onlara diyorum ki siz eğer bu milletten oy almak istiyorsanız teröristler ile aranıza mesafe koyacaksınız. Teröristlerle kol kola değil, onların karşısında milletin yanında, milletle kol kola olacaksınız. Zaten o DHKP-C terör örgütü, diğer terör örgütleri oylarını zaten size veriyorlar. Bir işe yarasaydı sizi iktidara taşırlardı. Belli ki onlar sizi iktidara taşıyamayacaklar, şiddetle, terörle bu iş olmaz. Milletle olur. Millette kimin ne yaptığını görüyor. Ben onun için de onların yaptığı bu şiddeti, bu taşkınlığı, bu vandanlığı, milletimizin sandıkta cezalandıracağını yürekten inanıyorum. Tabi hukukta, bu hukuksuzluğu yapanlarla ilgili gerekeni elbette yapmalıdır” dedi.

 

Etiketler: bekir bozdağ   ak parti   sorgun   seçim  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki