Yozgat Şehir Hastanesi'nde incelemede Adalet Bakanı Bekir  Bozdağ’ın yanı sıra, Vali Kemal Yurtnaç, Milletvekilleri Yusuf Başer, Ertuğrul Soysal, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği yetkilileri, Sağlık İl Müdürlüğü yetkilileri ve Şehir Hastanesi yetkilileri yer aldı.
 
Bakan Bozdağ burada yaptığı açıklamada, "Hükümetlerimiz döneminde sağlık alanında gerçekten dünyanın takdirini kazanan büyük reformalar yapıldı. Sağlık konusunda yaptıklarımızla Türkiye, dünyada hem lider hem de örnek duruma gelmiştir." dedi.

İncelemenin ardından açıklamalarda bulunan Bakan Bozdağ, hastanenin, Yozgat'a, Yozgatlılara ve komşu illerden geleceklerin her birerine çok kaliteli sağlık hizmeti sunacağını söyledi.

Yozgat Şehir Hastanesi'nin, özel hastanelerde neredeyse tamamında olmayan teknolojiyle donatıldığını ifade eden Bozdağ, "Yozgat Şehir Hastanesi'nin son halini yerinde gördük ve gelinen noktada hastane bütün yönleri ile tamamlanmış durumda. Hem fiziki mekan itibarıyla hem de tıbbi teknoloji itibarıyla gerçekten özel hastanelerin neredeyse tamamında olmayan bir mükemmellikte yapılmış durumda. Son sağlık teknolojisi, Yozgat Şehir Hastanesine aktarılmıştır. Binanın yapısı ve sağlık hizmetlerinin sağlıklı bir şekilde verilebilmesi için her şeyin gözetildiğini görüyoruz." diye konuştu.

Bakan Bozdağ açıklamasını şu şekilde sürdürdü: "Hükümetlerimiz döneminde sağlık alanında gerçekten dünyanın takdirini kazanan büyük reformalar yapıldı. Sağlık konusunda yaptıklarımızla Türkiye, dünyada hem lider hem de örnek duruma gelmiştir. Şehir hastaneleri projesi sağlık alanında yapılan reformların standardını bir üst segmente çıkartacak niteliktedir. Bugün gördüğümüz gibi Yozgat şehir hastanesi bunu ispat ediyor. Yozgatımıza hayırlı olsun diyorum. Şu an itibarıyla hasta kabulünü yapabilecek bir noktaya gelmiş durumda. Sağlık Bakanlığımızın bir iki konuda kabulü gerekiyor onlar da zannedersem kısa sürede tamamlanacak. Aldığım bilgiye göre de 2 Ocak 2017 itibarıyla hasta kabulüne başlayacak diye düşünüyorum. Şimdiden Yozgatımıza, ülkemize ve insanımıza hayırlı olsun."

İncelemenin ardından Bozdağ'a, firma yetkilileri tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.