Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Aydıncık ilçesinde, partisinin ilçe başkanlığınca Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada muhalefeti eleştirdi.

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı İnce'yi eleştiren Bozdağ, şunları kaydetti: "Şimdi CHP’nin adayı kalkmış, tembel talebe, televizyonda reklama çıkıyor 'merhaba' diyor. Arkasından 'anaokulundan üniversiteye kadar eğitimi bedava yapacağız'. Bay Muharrem, Aydıncıklı zaten bedava diyor senin bundan haberin yok. Yahu daha adam cumhurbaşkanlığına talip, bu ülkede anaokulunda, ilköğretimde, ortaöğretimde, üniversitede eğitimin bedava olduğunun farkında değil. Sen nereden bu ülkeye bir şey katacaksın. Neyin olduğunu, olmadığını bilmiyorsun. Artı bizde, çocukları okutuyorlar diye üstüne para veriyoruz. Zengin fakir ayırmadan kitapları sıranın üzerine koyuyoruz. Üniversitede harçları biz kaldırdık, yurtlarla Türkiye'yi biz donattık. Her tarafta bedava olan bir eğitim anlayışını biz hayata geçirdik. Ama adamın haberi yok. Yapamadığımız işler var mı, var. Şimdi onları yapmak da bizim boynumuzun borcu. Eksikleri tamamlamak da bizim boynumuzun borcu. Yaparsa yine AK Parti yapar, yaparsa yine Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları yapar."

Seçimlerin ardından CHP'de başkanlık kavgası olacağını belirten Bozdağ, şöyle devam etti: "CHP’de genel başkanlık kavgası olur. Şu anda bu seçim sistemi, kaybedenin kaybolacağı bir sistem. Kaybeden bırakacak, yarıştan da siyasetten de çekilecektir. CHP’de iki başlılık var. Acaba Muharrem İnce Cumhurbaşkanlığı kaybedince, Kılıçdaroğlu genel başkanlığı mı kaybedecek? Onu hep beraber göreceğiz seçimde."

Bozdağ, yeni dönem için güçlü meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye istediklerini ifade ederek, "Eğer güçlü Türkiye istiyorsak hükümet güçlü olacak. Güçlü hükümet istiyorsak arkasında güçlü bir meclis desteği olacak. Hükümette ayrı, cumhurbaşkanlığında ayrı oy kullanılmasını isteyenler var, onlara da iyi dikkat edeceksiniz." diye konuştu.

AK Parti'yi seven, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı lider kabul eden birinin cumhurbaşkanına oy verip de AK Parti’ye milletvekilliğinde oy vermemezlik etmeyeceğine dikkati çeken Bozdağ, Erdoğan’ı sevenlerin onu cumhurbaşkanlığında etkisiz hale getirecek bu kara propagandaya pirim vermeyeceğini vurguladı.

Bozdağ, muhalefetin şimdi HDP’yi barajı geçirmek için uğraştığına dikkati çekerek, şöyle devam etti: "Eğer HDP barajı geçemezse onun çıkaracağı vekilleri AK Parti kazanırmış. 'Öyleyse HDP barajı geçsin, PKK o vekillikleri kazansın ama AK Parti kazanmasın' diyorlar. Bakın siz şunlara. Bu ne biçim vatan, millet sevgisi, bu ne biçim devlet sevgisi? PKK’nın uzantısı bir partinin vekil çıkmasına gönülleri razı ama milleti, devleti, bayrağı, vatanı için ölümü göze alan bu kadroların vekil çıkarmasından rahatsız oluyorlar. Her CHP’li evinden bir oy nereye vermeliymiş, HDP’ye vermeliymiş. Şimdi FETÖ’cüler, hep beraber onlar da başka bir partinin peşinde koşuyorlar. Hepsi terör örgütlerinin yanında, biri orada biri orada öbürü orada. Biz terör örgütleriyle hiçbir zaman siyaset yapmadık, yapmayız da. Ne zaman gördük, karşılarına geçtik, onlarla etkin mücadele yaptık."