Milli Eğitim Bakanlığı, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından 7'incisi düzenlenen Arapça Yarışmaları Metin ve hikaye canlandırma kategorisinde, Yozgat kız Anadolu imam hatip lisesi bölge yarışmasını kazanıp ilimizi temsilen Türkiye finalinde yarışmaya hak kazandı.

Kız Anadolu İmam hatip Lisesi öğrencileri ve öğrencileri bu yarışmaya hazırlayan Arapça öğretmeni Hüseyin Çiftçi, Okul Müdürü Cafer Akbaba, metin ve hikaye canlandırma kategorisindeki başarılarını İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş’u makamında ziyaret ederek paylaştılar.

Yarışmada derece alan öğrencileri ve öğretmenlerini makamında ağırlayan İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, "öncelikle hepiniz tebrik ediyorum gerçekten Yozgat’ta İlk olarak yarışılan bir kategoride Türkiye dördüncülüğü gibi çok başarılı bir sonuçla döndünüz. Buradan şunu anlıyoruz ki yıllardır bu yarışmalar yapılıyor ve insanların aklına kazınmış olan tabulardan bir tanesi ise böylesine büyük organizasyonu kapsayan yarışmalarda büyük illerin öğrencilerinin başarılı olabileceği düşüncesidir. Sizin de bunu ispatladığınız gibi başarının İllerin büyüklüğüyle alakası yoktur. Kişinin o işi ne kadar başarmak istemesiyle alakası vardır. Aynı zamanda sizi çalıştıran ve rehberlik eden kişinin yani öğretmeninizin de bu işte rolü çok büyüktür. Tabi ki bu olay iyi bir organizasyon ve takım çalışmasına da bağlıdır.

Görüyorum ki sizlerde çok güzel organize olmuş ve başarı ile dönmüşsünüz. Böylesine güzel bir başarıyla dönmek demek ,canlandırdığınız hikayede kendinizi bu işe ne kadar verdiğinizin kanıtıdır. Ben başta sizleri, okul müdürümüz Cafer Akbaba’yı ve sizleri bu yarışmaya hazırlayan öğretmeniniz Hüseyin Çiftçi’yi tebrik ediyor başarılarınızın devamını diliyorum" dedi.

Okul Müdürü Cafer Akbaba ve öğrenciler yarışma konusunda destek sağlayan İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Mehmet Tekin’e de teşekkürlerini iletti.

Ziyaretin sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, günün anısına öğrencilere saat hediye etti.