Boğazlıyan İlçesinde Öğrenciler El- Bab’ta terör örgütüne karşı görev yapan tüm güvenlik güçlerine moral vermek ve yanlarında olduklarını hissettirmek maksadıyla mektup yazdı.

Öğrencilerin Türk bayrağı ve kalp resimleriyle süsledikleri mektupları, şiirler  toplanarak sınır ötesindeki Mehmetçik´e gönderilmek üzere teslim edildi. İlçe öğrencilerinin destek verdiği kampanya da, öğretmen rehberliğinde yazılan mektuplar El Bab’a gönderilmek üzere  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edildi.

Kampanya hakkında bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ, "El-Bab bölgesinde kahramanca, canlarını hiçe sayarak vatan için mücadele eden askerlerimize  moral olması için Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bir mektup yazma kampanyası başlatılmıştır. Bizler de bu kampanyaya destek vererek öğrencilerimizin yazdığı mektupları El- Bab’a  gönderilmesi için teslim ettik. Kampanyayı düzenleyen özellikle destek olan öğretmen ve öğrencilere hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Umarız bu mektuplar askerlerimize  hızlı bir şekilde ulaştırılarak manevi destek olur ve en kısa süre de düzenlenen operasyonlar amacına ulaşır" şeklinde konuştu.

İlçede bulunan tüm okullardan gelen duygu dolu mektuplar, Suriye El Bab bölgesindeki Mehmetçiklerimize ulaştırılmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edildi.