Boğazlıyan Kaymakamlığı tarafından yürütülen asfalt çalışmaları, Köylere Hizmet Götürme Birliği, İlçe Özel İdare Müdürlüğü, İl Genel Meclisi üyeleri tarafından yerinde takip ediliyor. 

Aynı zamanda Yozgat Valiliği İl Özel İdare Genel Sekreterliği teknik elemanlarınca takibi yapılan program sona erdi. Kısa vadede 1. kat asfalt ihtiyacı kalmayan köy yollarında önümüzdeki dönem içinde, 2.kat asfalt çalışması yapılacak ve Eğlence köyünün de yol probleminin çözülmesi ile beraber asfaltsız yol kalmayacak. Öte yandan Yozgat Valiliği 2017 yılında beton asfalt çalışması yapmayı planlamaktadır.

Yolları yerinde inceleyen Kaymakam Davut Sinanoğlu, "Kıt kaynaklarla yapılan bu yolların kaliteli ve dayanıklı olması noktasında elimizden geleni yapıyoruz. Bazen günde 3 veya 4 defa aynı yola baktığımız oluyor. Sulama - sıkıştırma yapılırken, astar atılırken, asfalt atılırken ve işi kontrol etmek amacıyla asfalt programını yakından takip ediyoruz. Mesaimizin büyük kısmını yol çalışmalarını kontrol ederek geçiriyoruz.” dedi.

Köydes projesi kapsamında köy içi yolların yapılamadığını ifade eden İlçe Özel İdare Müdürü Recep Boylu köy içi yollarda ise kilitli parke çalışmasının yapıldığını, eksik kalan yerlerin 2017 yılı yatırım programı ve İller Bankasının desteği ile tamamlanacağını belirtti.

Ortaya çıkan işin ekip çalışması olduğunu vurgulayan Kaymakam Sinanoğlu, İl Genel Meclis üyesi Bayram Eroğlu ve Ahmet Afşar’ın gayretleri sonucunda işlerin zamanında, etkin ve verimli yürütüldüğünü ifade ederek başta Sayın Vali olmak üzere İl Özel İdaresi Genel Sekreterine ve Genel Sekreterlik çalışanlarına, müteahhit firmaya teşekkür etti.