Boğazlıyan İlçesinde, 27. Vergi Haftası etkinlikleri çerçevesinde, ilçenin vergi rekortmenleri için yemek programı düzenlendi. Boğazlıyan Kaymakamlığı tarafından düzenlenen yemek programına Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu, kurum amirleri, mükellefler ve çok sayıda esnaf katıldı.

Boğazlıyan İlçesinde gelir vergisi, kurumlar vergisi, Basit usul ticari kazanç vergisi, ve GMSİ vergisi rekortmenlerine plaket takdim edildi.

Programda konuşan Kaymakam Sinanoğlu, verginin Batı toplumlarında gerek vatandaşların gerekse devletin en önemli gündem maddesi olduğunu, kişi başına milli geliri yüksek devletlerinin aynı zamanda vergi bilinci noktasında da üst sıralarda yer aldığını, gelişme ve kalkınmanın temelinde üretim ve vergi olduğunu ifade etti. Ecdad Osmanlı da daireyi adalet diye bir yöntem olduğunu, bu anlayışta verginin adaletin sağlanmasında esaslardan olduğunu belirten Kaymakam Sinanoğlu, kendisi açısından veren elin alan elden üstün olduğunu, bu anlamda vergi veren ve bu sayede kazancını meşru ve helal kılan mükelleflerin, vergilerle kamu hizmeti yürütenlerden üstün olduğunu ifade etti.

Ülkemiz son on yılda meydana gelen kalkınmanın temelinde de üretim ve vergi olduğunun altını çizen Sinanoğlu, ekonomik istikrarın devam etmesinin de vergi bilincinin artırılmasına ve tasarrufa bağlı olduğunu dile getirdi. Boğazlıyanlı vergi mükellefleri, iş adamı ve esnafının bu konuda üzerlerine düşeni yaptıklarını, Boğazlıyanın vergi tahsil ve tahakkuk oranında Yozgat ilinde birinci sırada geldiğnin ve bundan dolayı dereceye giren vergi mükelleflerine teşekkür eden Kaymakam Sinanoğlu, İş ve istihdam sağlayan, vergi veren, yatırım yapanlarının desteklemeye devam edeceklerini dile getirdi.