Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü Ar-ge Biriminin organizyonuyla Etkili İletişim Teknikleri Eğitimi, Sağlık Hizmetlerinde İletişim Uzmanı Meltem Yılmaz tarafından Boğazlıyan’da sağlık çalışanlarına verildi.

Eğitimde; iletişimin günümüzdeki hasta ve çalışan memnuniyetindeki önemi, iletişim becerileri, iletişimde yapılan hatalar, kişiler arası doğru iletişim becerileri anlatıldı.

Öğrenme tasarımlarıyla yapılan eğitimde ekip ruhu ve iletişimin de önemini vurguladıklarını belirten Yılmaz yaptığı açıklamada şunları söyledi; “ Sorgun’da başlamış olduğumuz İletişim Sohbetleri Eğitimlerimizi Boğazlıyan Devlet Hastanemizde de verdik. Birim sorumlularıyla başladığımız eğitimlerimizi daha sonra klinik bazında hastanede, tüm sağlık çalışanlarına vermeyi planlıyoruz.

Öğrenim tasarımlarıyla verdiğimiz eğitimdeki amaçlarımız ilgi çekerek, kalplerde ve beyinlerde bir aydınlanma, farkındalık oluşturabilmek, sahada iletişim liderleriyle halka halka büyüyerek, iletişim kazalarını daha aza indirebilmek. Eğitim modülümüz etkili iletişim, motivasyon, beden dili, ikna edici iletişim, stresle başa çıkma, zor insanlarla iletişim eğitimlerini kapsamaktadır. Her ay düzenli olarak devamı olan eğitimlerle bu süreçleri tamamlayacağız” dedi.