Boğazlıyan Belediye Başkanı Hamdi Erdal'ın girişimleriyle, Kayseri'nin en büyük hayırseverlerinden birisi olan Mehmet Altun, Boğazlıyan ilçesine 98 öğrenci kapasiteli yurt kazandırdı.

Temel atma hazırlıkları yapılan inşaat alanında incelemelerde bulunmak üzere Boğazlıyan'a gelen Hayırsever İşadamı Altun, "Kazandığım paraları hiç bir malın mülkün sahibi olmadığıma inandığım için, dünyada malın bekçisi olduğumuza iman ettiğim için Allah beni hayır ve iyi yollarda kazandıklarımı kullanma fırsatı tanıdı" diye konuştu.

Kayseri'nin en büyük hayırseverlerinden birisi olan ve yurt genelinde sayısız eser yaptıran, 200 tıp örencisine burs veren Hayırsever İşadamı Altun, "Beni buraya kadar yatırım yapmama sebeplerden bir tanesi de, 'gönlümde taht kuran' Belediye Başkanı sayın Hamdi Erdal'ın; radikal, vatansever, ileri görüşlü mükemmelliği olmuştur" dedi.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan ve halen İstanbul'da mesleğini sürdüren Altun, hayatta iki şeyi çok sevdim. Birincisi çok kıymetli eşim, ikincisi mesleğim. 50 yıllık eşimdir, Allah ondan razı olsun beni ayakta tutan O'dur. Sonra kazandığım paraları hiç bir malın mülkün sahibi olmadığıma inandığım için, dünyada malın bekçisi olduğumuza iman ettiğim için Allah beni hayır ve iyi yollarda kazandıklarımı kullanma fırsatı tanıdı" şeklinde konuştu.

Hayırsever İşadamı Mehmet Altun'a Boğazlıyanlılar adına teşekkürlerini ve şükranlarını sunan Belediye Başkanı Hamdi Erdal da, "Boğazlıyanlılar'ın yapamadığını, o bazı cimri hemşerilerimin yapamadığını Mehmet Ağabey'im koşarak geldi ve ortada sersefil olan ortaöğretimdeki kız öğrencilerimize yurtlarını yapıyor, yerlerini hazırlıyor. Biz kendisine Boğazlıyan halkı olarak çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

98 ÖĞRENCİ KAPASİTELİ
Temeli kazınan ve T.C. Boğazlıyan Nezaket Altun ismini taşıyacak olan ortaöğretim kız öğrenci yurdunun en kısa süre içerisinde tamamlanacağını kaydeden Başkan Erdal, "İnşallah 98 öğrenci kapasiteli yurdumuz bitirildikten sonra öğrencilerimiz sersefil olmayacaklar" dedi.

Başkan Erdal, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Ben Mehmet Altun Ağabeye, Boğazlıyan halkı olarak çok teşekkür ediyorum. Boğazlıyanlılar'ın yapamadığını, o bazı cimri hemşerilerimin yapamadığını Mehmet Ağabey'im koşarak geldi ve ortada sersefil olan ortaöğretimdeki kız öğrencilerimize yurtlarını yapıyor, yerlerini hazırlıyor. Biz kendisine Boğazlıyan halkı olarak çok teşekkür ediyoruz.

Konuyu Yozgat Valimiz sayın Kemal Yurtnaç'a da anlattım o da gelecek inşallah temel atma törenine. Bugünden itibaren inşaat çalışması başladı. Tekrar kendisine teşekkür ediyorum. 98 öğrenci kapasiteli öğrenci yurdumuzun ismini de şimdiden söyleyeyim. T.C. Boğazlıyan Nezaket Altun Kız Öğrenci Yurdu. Allah hayırlı uğurlu etsin."