Boğazlıyan Belediyesi modern pazaryeri projesini tamamlayarak hizmete açtı. İlçe sakinlerinin düzenli ve temiz alanda alışveriş yapabileceği kapalı halk pazarı hizmet vermeye başladı.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Hamdi Erdal, ilçede cumartesi günleri kurulan pazarın ticari açıdan Boğazlıyan'a büyük bir katkı sağladığını vurguladı. Belediye olarak bu pazarı en güzel şekilde ilçe halkı ve pazarcı esnafı için projesinin hazırlanıp, ihalesini yaptıklarını ifade eden Erdal, "Yapımı tamamlanan kapalı halk pazarını, pazarcı esnafımıza teslim ettik. Pazar yerlerini de kurayla, eşit olarak dağıttık" dedi.

Boğazlıyan halkının modern yaşam alanlarına kavuşmalarını sağlayacak projeleri bir bir hayata geçirmeye devam ettiklerini dile getiren Erdal, "Bu projelerimizin önemli bir unsuru olan kapalı halk pazarını da gerçekleştirdiğimiz çalışmamız neticesinde ilçemize kazandırdık. Geniş kapasitesi, modern ve hijyenik özellikleri ile dikkat çeken pazar yerinin açılmış olması ilçe halkımızı da memnun etti” diye konuştu.

3 bin metrekare kullanım alanı olan pazaryerinde 90 esnafın hizmet vereceğini aktaran Erdal, kapalı pazarın tüm Boğazlıyan halkına hayırlı ve uğurlu olmasını temenni etti.

PAZARCI ESNAFI TEŞEKKÜR ETTİ
Pazarcı esnafı Bülent Sönmez ise "Başta Belediye Başkanı Hamdi Erdal olmak üzere başkan yardımcıları ve fen işlerine teşekkür ediyoruz. Her ne kadar ilk gün olması nedeniyle katılım biraz düşük olsa da zamanla Boğazlıyan'da örnek bir pazar haline gelecek. Belediyemizin bize kurduğu mükemmel bir konsept, çok memnunuz. Pazarımız çok güzel oldu. Haftada bir gün açılacak ama yine de çok memnunuz. Çadır kurma derdi yok, kışın yağmur-çamur, yazın sıcak derdi yok. İlk gün olmasına rağmen müşterilerimizden çok memnunuz. En azından esnaf olduğumuzu anladık" şeklinde konuştu.

Pazarcı esnafı Metin Mayda da, "Belediyemize çok teşekkür ediyoruz. Bizleri yazın sıcaktan, ani bastıran yağmurlardan ve kışın soğuk havasından, donundan bizleri kurtardı. Tüketici de pazar yerimizden oldukça memnun. Rahatça alışverişini yapabiliyor. Kapalı pazar yerimizin yapımında emeği geçen bütün herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Kapalı pazar yerine sebze-meyve alışverişi yapmak için gelen vatandaşlar ise; “Kapalı Pazar yerimizi yaptıranlardan Allah razı olsun. Yağmur, çamur, sıcak, soğuk görmeden bütün ihtiyaçlarımızı buradan karşılayabiliyoruz. Bize bu rahatlığı sağlayan herkese teşekkür ediyoruz” dediler.