Yozgat İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı, Boğazlıyan Devlet Hastanesi’ne bir uzman doktor ataması daha. Kadın Doğum Uzmanı Op.Dr. Venhar Ceyhan hasta kabulüne başladı. 

Erciyes Üniversitesinden mezun olan Ceyhan, yine Erciyes Üniversitesinde araştırma görevlisi olarak devam ederek uzmanlığını almıştır. Ceyhan yaptığı açıklamada Boğazlıyan halkının Kadın Doğum ve Hastalıkları konusunda vatandaşların başka illere sevklerinin azaltılması için elinden geleni yapacağını söyledi. 

Yozgat İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr. İsmail Kurca ise şunları söyledi; "Yozgat, yeni yapılan hastaneler, ilçelerimize atanan uzman doktorlar gibi bir çok yapılan çalışmalardan sonra sağlık alanında reform yaşamaktadır. Amacımız hastanemizi koşullar çerçevesinde, gerek doktor ve personel ve gerekse tıbbi araç ve gereç açısından tam donanımlı hale getirmek ve hastalarımızın tedavilerinin herhangi bir hastaneye gönderilmeden hastanemizde başlayıp, yine hastanemizde bitirilmesini sağlamaktır. İlçelere atanan uzmanlarımızla sevk oranlarımız azalmış, vatandaşlarımızın tedavi süreci hızlanmıştır. Boğazlıyan Devlet Hastanesinde göreve başlayan Kadın Doğum ve Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Venhar Ceyhan’a yeni görevinde başarılar diliyorum” dedi.