Boğazlıyan'da İçme Suyuna Köklü Çözüm

Boğazlıyan ilçesinin uzun süredir çözüm bekleyen sorunlarının başında yer alan içme suyu konusunun çözümüne yönelik projenin hayata geçirilmesi için ihale süreci tamamlandı.
Yayınlanma tarihi: 18 Eylül 2015, Cuma günü, saat: 15:34

Boğazlıyan ilçesinin uzun süredir çözüm bekleyen sorunlarının başında yer alan içme suyu konusunun çözümüne yönelik projenin hayata geçirilmesi için ihale süreci tamamlandı.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Hamdi Erdal, 18 milyon 828 bin 366 TL ile en düşük teklifi veren ENAM İnşaat Taahhüt ve Gıda San. Tic. A.Ş. firmasında ihalenin kaldığını belirterek "Boğazlıyan'ın 100 yıllık su ihtiyacını karşılayacak proje hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun. İhale süreci tamamlanan içme suyu projesiyle ilgili çalışmaların kısa sürede tamamlanması için gerekenler yapılacaktır." dedi.

Başkan Erdal, yapılacak olan çalışmalarda 25 km. isale hattı, 200 km. şebeke hattı, 1 adet 2 bin tonluk depo, 108 adet tahliye ve vantuz odası, 3 adet derin kuyu ile birlikte 6 bin abonenin su bağlantısının yapılacağını belirten Başkan Erdal, proje tamamlandığında ilçeye saniyede 88 litre suyun verileceğini kaydetti.

Yıllardır su sıkıntısı çeken Boğazlıyan halkının, yenilenen hatlar sonrasında adeta suya boğulacağını ve en az 100 yıl süreyle hiç bir kesintinin yapılmayacağını hatırlatan Hamdi Erdal, "Su, bir yerleşim biriminin vazgeçilmeyecek en büyük gereksinimidir. Bu ihtiyaçtan, ilçe halkımız geçmişten günümüze kıt kanaat yararlanmaktadır. Şükürler olsun ki, kentsel dönüşüm, sıcak asfalt, parklar ve oyun alanları gibi ilçemizin hayalini kurduğu bir çok hizmetleri bir yıl gibi kısa sürede kazandırdık. Yer üstüne yatırım yapmak kolaydır. Görsellik isteyen hizmetleri bir çırpıda halledebilirsiniz. Ancak, alt yapısı sağlam olmayan yerleşim birimlerinde bu tür hizmetleri yapmak hem gerçekçi değil, hem de milli bir israftır. Yıllardır sağlıksız borularla gelen suyu içmek mecburiyetinde kalan halkımız tüm bu olumsuzluklardan kurtulacak, hem de kayıp ve kaçaklar ortadan kalkacaktır. İnşallah içme suyu projemizin tamamlanması sonrasında tüm cadde ve sokaklarımız sıcak asfaltla tanışacak ve Boğazlıyan'ımız daha modern bir görünüme kavuşacaktır." şeklinde konuştu.

Etiketler: boğazlıyan   hamdi erdal   su   ihale  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki