Yozgat İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı sağlık tesisi 50 yataklı Boğazlıyan  Devlet Hastanesi yeni hizmet binasına geçtikten sonra doktor atamaları yapıldı.

Boğazlıyan Devlet Hastanesine atanan, Ortopedi Uzmanı Op.Dr. Eyyüp Serdar, Dahiliye Uzmanı Mustafa Özen, Anestezi Uzmanı Ahmet Aksu ve Acil Pratisyen Hekim Sümeyra Gürarslan görevlerine başladılar.

Bu hafta doktorların hasta kabulüne başladıklarını belirten Boğazlıyan  Devlet Hastanesi Başhekimi Dr.Okan Tanın yaptığı açıklamada; Yeni hekimlerimizin göreve başlamasıyla birlikte, modern cihazlarla donatılan ameliyathanemiz daha aktif hale gelecek, ortopedi ameliyatlarnda vatandaşlarımız Yozgat merkez, Sorgun ve Kayseri’ye gitmek zorunda kalmayacaklar. İkinci dahiliye uzmanımızın başlamasıyla hastalarımız istediği doktoru seçebilecek ve polikliniklerde sıra bekleme süreleri azalacak” dedi. 

Yozgat İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr. İsmail Kurca ise şunları söyledi; "Amacımız hastanemizi koşullar çerçevesinde, gerek doktor ve personel ve gerekse tıbbi araç ve gereç açısından tam donanımlı hale getirmek ve hastalarımızın tedavilerinin herhangi bir hastaneye gönderilmeden hastanemizde başlayıp, yine hastanemizde bitirilmesini sağlamaktır. Yeni hizmet binasına taşıdığımız 50  Yataklı Boğazlıyan Devlet Hastanemiz yeni cihazlarla, yeni yapılan doktor atamalarıyla vatandaşlarımıza daha iyi ve kaliteli sağlık hizmeti vermeye başlayacak. Aneztezi ve ortopedi uzmanlarının atanmasıyla ameliyathanemizde yapılan ameliyatlarla vatandaşlarımızın il ya da ilçe hastanelere sevkleri azalmış olacak.Yeni görevlerinde doktor arkadaşlarımıza başarılar diliyorum" dedi.