Boğazlıyan'da Cezaevi İnşaatı Tamamlandı

Boğazlıyan ilçesine yapılan T tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu inşaatı tamamlandı.
Yayınlanma tarihi: 14 Kasım 2017, Salı günü, saat: 17:35

Vali Kemal Yurtnaç, inşaatı tamamlanan ceza infaz kurumunda incelemede bulunarak yetkililerden bilgi aldı.
 
Cezaevinin Boğazlıyan’a önemli katkıları olacağını vurgulayan Vali Yurtnaç, Yozgat’ın bir şantiye alanı gibi olduğunu belirterek, “Sadece il merkezinde değil, ilçelerimizde de yükselen binaları ve yatırımları görmek mümkün. Adalet Bakanlığının, Diyanet İşleri başkanlığının inşaatları var. Bunların hepsi açıldığında Yozgat'ta hareketlilik sağlanacak. Burada inşa edilen ceza infaz kurumu da Boğazlıyan’a önemli katkılar sağlayacaktır” dedi.
 
Boğazlıyan Ceza İnfaz Kurumunun şu anda 400 kişilik kapasitesi olduğunu belirten Vali Yurtnaç, “Burada çalışacak olan personel ile mahkumları ziyarete gelecek olan yakınları ile Boğazlıyan ilçemize ekonomik katkı sağlayacaktır” diye konuştu.
 
T Tipi Ceza İnfaz Kurumunun yakın zamanda faaliyete geçeceğini ifade eden Vali Yurtnaç, “Nasıl ki hastanelere, okullara, yollara, köprülere ihtiyaç varsa ceza infaz kurumlarına da ihtiyaç var. Cezaevine düşmüş insanların insan onuruna yaraşır bir şekilde burada hayatını idame ettirmesi gerekiyor. Bunu yaparken açık ceza evi olacak. Bunlardan ekonomiye kazandıracağımız, burada çalıştıracağımız insanlar olacak. İnsanları boş bırakmak yerine açık cezaevi yoluyla hem bir meslek edindirmek hem de ekonomik bir hasıla sağlamak doğru olanı diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.
 
Vali Yurtnaç, İl Özel İdaresinin de ceza infaz kurumana destekte bulunarak yollarını yaptığını sözlerine ekledi. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 7 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki