Boğazlıyan'da 'Atık Pil' Kampanyası Başlatıldı

Boğazlıyan Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile ilçede 'Atık Pil' toplama kampanyası başlatıldı.
Yayınlanma tarihi: 26 Ekim 2016, Çarşamba günü, saat: 17:42

Çevre, doğa ve insan sağlığına büyük zarar veren atık pillere dikkat çeken Boğazlıyan Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nce başlatılan kampanya çerçevesinde atık piller toplanarak, çevre kirliliğinin önüne geçilecek.

Kampanyaya ilk olarak Boğazlıyan Cumhuriyet Okulu'ndan başlanırken 'Atık Pil' toplama kampanyası nedeniyle Boğazlıyan Cumhuriyet Okulu´nda tören düzenlendi.

Törene, Boğazlıyan Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Volkan Boztepe, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Nazan Tok, Vedat Oymak, okul idaresi, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Kampanya hakkında bilgi veren Boğazlıyan Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Volkan Boztepe, Belediye Başkanı sayın Hamdi Erdal´ın talimatı ile atık pil toplama kampanyasına destek vereceklerini söyledi.

Milli Eğitim Şube Müdürü Vedat Oymak, "Öğrencilerimiz ve vatandaşlarımız atık pil toplama kampanyasına destek versinler. Bu konuda büyük görev düşüyor. Geleceğimizi mahvetmemek için atık pilleri bir yerde toplayıp gerekli birimlere teslim ederek, hem geleceğimizi kurtaracağız hem de atık pillerin geri dönüşümünü sağlayarak ekonomimize katkı sağlamış olacağız" diye konuştu.

Konuşmaların ardından toplanan atık piller hazırlanan geri dönüşüm kutusuna konuldu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 2 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki