Boğazlıyan Kaymakamlığı tarafından ihtiyacı olan ailelere 2 ton yakacak yardımı yapılacak. 

Boğazlıyan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti'nin 18.08.2016 tarih ve 2016/14 nolu kararına istinaden yakacak yardımına başvuran 401 vatandaşın 343'ünün başvurusunun kabulüne ve ailelere 2 ton yakacak yardımı yapılmasına karar verildi.

Şuan ise vakıfta görüşülmeyi bekleyen 97 yakacak yardımı talebinin bulunduğu kaydedildi. Başvuruların devam ettiği belirtilirken, vatandaşlardan gelen talepler 3294 sayılı kanun doğrultusunda değerlendirildiği dile getirildi. Geçtiğimiz yıl 1,5 ton yakacak yardımı yapıldığını ifade eden Vakıf Başkanı Kaymakam Davut Sinanoğlu, bu yıl 2 ton dağıtacaklarını ifade ederek, kömür yardımına ilişkin her türlü talebin açık ve şeffaf bir şekilde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar 

Genel Müdürlüğünün oluşturduğu kriterler çerçevesinde değerlendirildiğini vurgulayarak, kömür yardımlarının yerine ulaşması konusunda Mütevelli Heyeti'nin gerekli araştırmayı yaptırarak istismarların önüne geçmeye çalıştığını söyledi. 

Bu kömürlerin satılamayacağını söyleyen Vakıf Müdürü Turan Kaya ise, bu durumun tespit edilmesi halinde suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti. 

Kaya, kış sezonu başlamadan önce dağıtımların tamamlanacağını, yeterince kömür olduğunu, kömür yardımı alabilecek olduğunu düşünen kimselerin vakıfa müracaat etmeleri halinde inceleme ve araştırma yapıldıktan sonra taleplerin karara bağlanması için Mütevelli Heyetine sunulacağını ifade etti.