Boğazlıyan İlçesinde 6 Haziranda başlayacak olan Ramazan ayı için, Kaymakamlık tarafından "Ramazan Yardımları" kapsamında 400 aileye toplamda 140.000 TL dağıtılacak. 

Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu, yardımların Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti kararı ile 3294 Sayılı Kanun kapsamında yer alan muhtaç ailelere yapılacağını belirtti.

Yardımların yerine ulaşması konusunda hassas davrandıklarını ifade eden Vakıf Mütevelli Heyeti Başkanı Kaymakam Sinanoğlu, Ramazan ayında aç ve açıkta kimsenin kalmaması için Köy ve Mahalle Muhtarlarının gerekli tespitleri yapacaklarını, mümkün mertebe tüm engelli, tek başına yaşayan ve kendi işini göremeyen mağdur ve dezavantajlı vatandaşlara ulaşacaklarını söyledi.

Tüm tespit, inceleme ve araştırmalara rağmen ulaşılamayan mağdur vatandaşlarında olma ihtimali karşısında muhtarların başta olmak üzere, vatandaşların da bu konuda Kaymakamlığı bilgilendirmelerini isteyen Sinanoğlu, bu Ramazan'da ulaşılamayanın kalmaması gerektiğini, bunun başta kendisinin daha sonra tüm kamu kurum ve kuruluşlarının sorumluluğu olduğunu beyan etti.

Kaymakam Sinanoğlu, "Yardımlaşma ve dayanışma, Türk milletinin karakterinde vardır. Ramazan vesilesiyle de vatandaşlarımızın mağdurlara sahip çıkacaklarına inanıyorum." dedi.